Загиблого в Часовому Яру хлопчика і його маму 11 днів не можуть поховати: подробиці трагедії

Загиблого в Часовому Яру хлопчика і його маму 11 днів не можуть поховати: подробиці трагедії

9 липня в Часовому Яру Донецької області від удару трьох російських ракет по житловому будинку загинуло 49 людей. Серед них 9-річний хлопчик Денис Рибалко. Родичі кажуть, що минуло вже одинадцять днів, а поховати хлопчика та його маму вони й досі не можуть.Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Дядько та брат шукали Дениса два дніПриблизно о 21:15 9 липня три російські ракети вдарили по житловому будинку в місті Часів Яр Донецької області. В результаті було повністю зруйновано два під’їзди, в яких мешкали мирні люди. Загинуло 49 людей, серед них 9-річний Денис Рибалко та його мама Ірина.

Декілька днів рятувальники відкопували тіла загиблих. Два дні біля руїн будинку сиділи дядько Дениса Валерій Черкашин та старший брат хлопчика.Денис загинув під час вибуху ракети

«Ми сподівалися, що Дениска вижив. Не знаю, хтось сказав, що треба йти шукати до ставків недалеко. Ми з його братом пішли в лісосмугу, шукали, шукали… Але так і не знайшли», – розповідає Валерій.

Лише за два дні тіло дитини виявили під завалами, недалеко була і його мама.

Одинадцять днів не можуть поховати

«Мама раніше працювала на комбінаті, а останнім часом уже не працювала. У нас у місті роботи немає, та ще ця пандемія, потім війна. Вони ходили до баптистської церкви, там їм допомагали. 24 лютого Денису виповнилося 9 років. Почалася війна, особливо свята не було, але в церкві йому подарували велосипед, він так радів, весь час на ньому катався, я ще казав, що Денисе, дивись, до 14 років по дорогах на велосипеді їздити не можна, але він відповідав, що їздить дуже акуратно», – зітхає дядько.

Рідні шукали хлопчика та сподівалися, що він живий

Денис був улюбленцем всього двору. Балакучий, веселий, співав, грав. Рідні досі не можуть повірити, що його немає.

Минуло вже одинадцять днів, а тіла Ірини та Дениса досі рідним не передали на поховання.

«Я коли шукав їх, все вірив, що вони живі. Потім я їх упізнавав, обох, Іру та Дениску. Влада міста нам дуже допомогла, дякую їм. Але рідні наші в морзі в Дніпрі, нам кажуть, що має бути якась міжнародна експертиза ДНК. Мама наша, бабуся Дениса, знесилена вся, на ліках сидить. Кожен день готуємося і чекаємо, що їх ось-ось доставлять і ми поховаємо. Днями зателефонували, сказали, що ввечері привезуть. Потом скасували. Немає сил ось так на них чекати», – плаче Валерій.

Били ракетами по житловому будинку

Мешканці будинку, яким вдалося вижити, розповідають, що ракетних ударів було три, з перервою в кілька хвилин. Люди не встигали дістатися до укриття. Когось накрило в квартирі, когось – уже на вулиці.

У житловому будинку зруйновано два під'їзди, загинуло 49 людей

Зараз ті, хто вижив, ховаються в підвалі. Що робити восени, коли вже настануть холоди, вони не знають.

Російська влада та їхні пропагандисти, як завжди, стверджують, що завдали удару по гуртожитку, де перебували українські військові. Хоча спочатку вони стверджували, що накрили склад із американськими гаубицями М777.

Насправді на фото та відео видно, що зруйновано звичайну житлову п’ятиповерхову будівлю, рятувальники дістають з-під завалів загиблих мирних людей, а ті, кому пощастило залишитися живими, збирають уцілілі речі.

Залиште свій коментар