Відомого в Україні лікаря відсторонюють від роботи через відсутність COVID-сертифікату

Відомого в Україні лікаря відсторонюють від роботи через відсутність COVID-сертифікату

Медик пояснив, чому не отримав щеплення від коронавірусу, через що, ймовірно, буде відсторонений від роботи.Відомого лікаря з Рівного Павла Сільковського відсторонюють від роботи через відсутність у нього сертифікату про вакцинацію від коронавірусу.

Медик розповів на своїй сторінці у Facebook, що вже отримав попередженя про своє відсторонення, яке набуде чинності від 31 січня.«Здається, це не найкращий момент для вимушеної неоплачуваної відпустки. Але це я так думаю, а уряд каже, що так краще. Для всіх. На основі доказової медицини. Ок, час розсудить нас», — прокоментував Павло Сільковський.

Лікар зазначив, що від 2020 і до 2021 р. працював з хворими на коронавірус і сам вже перехворів на COVID-19.Раніше медик пояснив, що не хоче вакцинуватися, зокрема через те, що після перенесеного коронавірусу отримав природній імунітет.

«Ні, я не є категоричним проти щеплень. Нікого не відмовляв і не відмовляю досі. Навпаки, рекомендую щеплюватися, коли це відповідає логіці і здоровому глузду. Сам щеплений відповідно до календаря, як і усі мої п’ятеро дітей. Але я не хотів щепитися від «ковіду», зокрема тому, що перехворів раніше і отримав природній імунітет. Після того багато разів контактував з важкими «ковідними» пацієнтами в реанімації, з амбулаторними, яких потрібно було оглянути. І протягом усього цього часу імунітет, слава Богу, не потребував підсилення», — написав він.

Павло Сільковський також зазначив, що «подумував про щеплення заради того, щоб подорожувати за кордон. Але поки це не було актуально, не поспішав».

«Проте, тепер моя відмова — це мій персональний протест проти примусу і неправди, яку нам озвучують досі. Як і кожен медик, який має багато знайомих медиків, я маю 100 плюс варіантів просто отримати сертифікат, але не роблю цього, намагаючись показати, що з людьми потрібно говорити не так. Прем‘єр-міністр заявляв про те, що вакцинація в Україні є і буде добровільною. Але по факту це неправда. Чиновники різних рівнів заявляли про те, що вакцинація є єдиним способом повернутися до нормального життя, але по факту це теж неправда.

Враховуючи те, що з нового року моя лікарська зарплата має складати більше 20 тис. грн, я міг би собі дозволити робити тести кожного разу, коли йтиму на чергування в лікарню, і таким чином довести свою безпечність. Але навіть такої опції в наказі немає», — пояснив лікар.

Залиште свій коментар