В Україні монету, яку дають із рештою, продають за десятки тисяч гривень: як виглядає

В Україні монету, яку дають із рештою, продають за десятки тисяч гривень: як виглядає

В Україні монету номіналом 1 гривню 1992 року випуску продають за 22 тис. грн. Такі монети можна отримати разом із рештою у магазині або знайти у скарбничці. Наприклад, раніше цінну монету таким номіналом колекціонер отримав разом із рештою в АТБ.Монету розмістили на спеціалізованому аукціоні Violity. «1 гривня 1992 року з гладким гуртом (без гуртового напису)», – йдеться в оголошенні. Відсутність напису на ребрі (гурті) монети також свідчить про те, що вона є рідкісною.

Як виглядає рідкісна монета

Такі гривні на аукціоні трапляються нечасто. Продати за ціною вище від номіналу можна навіть копію монети. За аукціонами зі справжньої монети стежать понад 100 людей.Зазначимо, продати на аукціоні можна також монети із дефектом, ті, які виготовлено як експеримент та з обмеженим номіналом. Наприклад, експериментальними вважаються монети номіналом 15 копійок. Їх виготовили в невеликій кількості і зараз можна продати за ціною в десятки та тисячі разів вище від номіналу.

Ціна формується на ринку і залежить від багатьох факторів. Йдеться не лише про рідкість монети, а й про купівельну спроможність колекціонерів.Вартість монети досягла 22 тис. грн.

Рідкісними вважаються також і звичайні монети, які виготовили з дефектами під час виробництва. Наприклад, помилково випустили копійку з іншими реверсами або аверсами.

Залиште свій коментар