Усіх військовозобов’язаних, які виїхали з України, запропонували терміново повертати: інакше 10 років в’язниці. Законопроєкт

Усіх військовозобов’язаних, які виїхали з України, запропонували терміново повертати: інакше 10 років в’язниці. Законопроєкт

Усіх військовозобов’язаних громадян України, які виїхали із країни, запропонували терміново повертати. За невиконання такої вимоги їм загрожуватиме 10 років в’язниці.Відповідний законопроєкт №7265 подали до Верховної Ради. Ініціаторами документа стала низка депутатів від фракції «Слуга народу».

У законопроєкті пропонується зобов’язати українців, які перебувають за кордоном, що підлягають мобілізації, повертатися в Україну під час воєнного стану та запровадити кримінальну відповідальність від 5 до 10 років позбавлення волі за невиконання зазначеної норми протягом 15 днів.При цьому є низка поважних причин, за якими можна не повертатися: заборона на виїзд із країни перебування, стихійні лиха, катастрофи, аварії, відрядження, перебування на стаціонарному лікуванні або інші обставини, що перешкоджають виїзду з країни перебування.

«Запропоновані зміни спрямовані на забезпечення повноцінного функціонування сил оборони України, органів державної влади та місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», – йдеться у записці пояснення до законопроєкту.Варто зазначити, що раніше у Раді зареєстрували схожий законопроєкт №7268. Єдиною відмінністю між двома документами було те, що в останньому була норма про те, що всі чоловіки з-за кордону мають повернутись у 10-денний термін після набуття чинності законом.

Залиште свій коментар