Українка в Дубаї поскаржилася на сусідку за мат у WhatsApp: британці загрожує в’язниця

Українка в Дубаї поскаржилася на сусідку за мат у WhatsApp: британці загрожує в’язниця

У Дубаї (ОАЕ) громадянку Британії можуть на два роки відправити за ґрати після того, як її сусідка-українка по квартирі заявила на неї до поліції через слова «пішла на х*й». Вони «пролунали» у їхньому листуванні по WhatsApp під час сварки щодо дотримання манер за столом.Виявилося, що 31-річна менеджерка з персоналу із Глостершира зробила зауваження на тлі суперечки про використання обіднього столу для роботи під час ізоляції через пандемію. Інцидент трапився ще в жовтні 2020-го, пише Daily Mail.

Зазначається, що британка без проблем жила в Дубаї з 2018 року, але вирішила назавжди повернутися додому, щоб бути ближче до своєї сім’ї й розпочати нову роботу. Вона встигла відправити свої речі в рідне місто і вже йшла сідати в літак. В аеропорту її й затримали, заявивши, що проти неї зареєстровано кримінальну справу і їй заборонено виїжджати з країни.Уже в поліцейському відділку жінка дізналася, що все це трапилося з ініціативи сусідки по квартирі. Та стверджувала, що почувалася ображеною після нецензурних слів на свою адресу від британки.

«Я не можу повірити в те, що зробила моя сусідка, вона була такою злісною», – заявила українка.За законами, що діють в Об’єднаних Арабських Еміратах, тепер громадянці Британії загрожує два роки ув’язнення або великий штраф, оскільки сусідка відмовляється відкликати скаргу.

За словами правозахисників, жорсткі закони про кіберзлочинність в ОАЕ вже призвели до численних арештів іноземців

«Я благала її, але вона сказала: «Це кримінальна справа». Ніколи не очікувала, що європейка скористається суворими законами ОАЕ. Ми жили в одній квартирі й поводилися невимушено. У мене ніколи в житті не було проблем із законом, і я вражена тим, що мене притягнули до кримінальної відповідальності через приватний обмін думками у WhatsApp. Що ще гірше, повідомлення було отримано декілька місяців тому, і тільки зараз, коли я відправила всі свої речі, забронювала рейс і коли термін моєї візи закінчується, дізнаюся про цю справу. Благала припинити це, але її, схоже, не хвилює, який вплив це має», – поділилася переживаннями жінка перед затриманням.

Зі свого боку генеральна директорка організації «Затримані в Дубаї» і компанії Due Process International Радха Стірлінг, яка представляє британку, попередила туристів в Еміратах.

«Ми допомагаємо жінці, яку було затримано через приватне повідомлення, що містило одне нецензурне слово, сказане в розпал домашньої суперечки. Але надмірно жорсткі закони про кіберзлочинність в ОАЕ вже призвели до численних арештів іноземних громадян», – сказала вона.

За її словами, в цій країні туристів можуть заарештувати, затримати й притягнути до відповідальності за лайку, образливу заяву або зневажливий коментар, сказаний навіть ненароком.

Британці загрожує 2 роки в’язниці або штраф за нецензурне приватне повідомлення у WhatsApp

«Абсурдність цих законів дозволяє чоловікам і дружинам, колегам, друзям, школярам, мстивим і злісним людям та провокаторам нав’язувати тюремне покарання людям, із якими вони взаємодіють. І навіть абсолютно незнайомі можуть повідомляти про коментарі в соціальних мережах, які вони вважають образливими для влади, і за законом коментаторів буде притягнуто до відповідальності, оштрафовано і навіть ув’язнено», – підкреслила Стірлінг, додавши, що в Дубаї розгляд такої справи може затягнутися на місяці.

Залиште свій коментар