У звільненому селі на Київщині російську бронетехніку з ладу вивів лише один український танк

У звільненому селі на Київщині російську бронетехніку з ладу вивів лише один український танк

Український екіпаж танку втративши свій танк, пересів на ворожий і почав виганяти російські війська.Українська армія вибила ворожі війська одразу з кількох сіл на сході Київської області й зараз веде бої за населені пункти на межі з Чернігівською. Найгарячіші бої точилися в селі Лук’янівка. Екіпаж українського танка в цьому бою знищив та пошкодив одразу три ворожих танки, дві бойові машини піхоти та два БТЛБ.

Про це йдеться в ТСН.Зі звільнених Лукашів у сусідню Лук’янівку — на вулиці важко помітити хоч одну вцілілу хату. У центрі взагалі нема живого місця. Село Лук’янівка на Київщині, саме тут відбувся основний, бій, на доказ підбитий російський Т-72, трохи далі — російська БМП, саме село теж потрощене, але воно наше. Це фактично одне з перших звільнених нашими військовими українських сіл. Бійці ще досі збирають трофеї.

Позначають мінометні міни, що не здетонували  і прикопують  те, що залишилося від російського танкіста.  Безголового,  безногого та без однієї руки — йому копають яму там, де він упав і  ховають без сантиментів.Дивина, але практично усю російську бронетехніку з ладу вивів лише один український танк. А його екіпаж вражає ще більше. Хлопці — командир та навідник — курсанти 3 курсу Національної академії сухопутних військ. Це взагалі їхній перший бій. Михайло, сьогодні вже зізнається, дивитися  як по них стріляє ворожий танк було страшно.  «Там  було хвилювання, жах, але захотілося жити і вийшло, що знищили той танк», — каже він.

Є і  інший ворожий танк, який бойовому екіпажу вдалося обстріляти і захопити.  « Удар пройшовся по верхньому броньованому листу, пошкодило трімплекс, їх добряче трухануло і після цього вони вирішили відходити назад, застрягли і вирішили тікати», — кажуть бійці.

Зрештою, ворогу  також вдалося підбити український Т-64, тому сьогодні українські танкісти вже воюють на російській машині.

«Поки в нас був цілий танк, ми підбили один і одне БМП, потім ми приїхали до виїзду з Лук’янівки, зустріли цей танк, ми з ним стрілялися, він нас розув і потім втік і його залишили…  Ми пересіли на цей — 3 танка, 2 БМП ми два забрали і 2 дві МТЛБ», — розповідають бійці.

Трофейним Т-72  механік-водій задоволений.  Машина  заводиться з півоберту. Ну і практично повний боєкомплект, росіяни з цієї машини встигли випустити лише 8 снарядів.

В центрі звільненого села окопується піхота. «Ну це ж приємне відчуття! Кожен метр, який ми йдемо туда — це ж наш метр, це ж добре», — кажуть військові.

Село звільнили, але шанці бійці копають глибокі — росіяни ще час від часу обстрілюють Лук’янівку з танків. Та для ворога українська артилерія та авіація влаштовує справжнє пекло. Щоб той не чіпав українських церков, українських сіл та міст, щоб забрався геть з України.

Залиште свій коментар