У підручнику з історії України для школярів знайшли пропаганду «русского міра»

У підручнику з історії України для школярів знайшли пропаганду «русского міра»

Підручник з історії України для учнів 8-х класів, який може з’явитися в школах наступного року, розкритикували за пропаганду «русского міра».Поки що цей шкільний посібник ще не надрукували і не видали, проте Міносвіти його вже схвалило. Про скандал повідомляється в сюжеті «Сьогодні» (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

У книзі зокрема, сказано, що «Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь і Севастополь». Крім того, там дуже багато плагіату.

Помилки зауважив професор і доктор історичних наук Віктор Брехуненко – один із восьми експертів, які надавали рецензії на підручник. Особливо його обурив уривок про часи освоєння Харківщини та Сумщини в XVII столітті:«Українці відправлялися туди на сезонні роботи, полювати, рибалити, пасічникувати і так далі. Простір освоювали шляхом наближеного до первісних часів протистояння людини і природи».

Як вказав Брехуненко, в підручнику українці – засновники міст і особи, що мали писемність, – описуються ніби дикі племена.

«Маса системних помилок, маса фактологічних помилок. Цей підручник транслює в голови учнів московські ідеологеми «русского міра» і концепції «Новоросії», – заявив професор.

Водночас підручник не схвалили тільки два рецензенти, інші шість написали позитивні відгуки.

В Інституті модернізації змісту освіти, який і проводив конкурс, призначили додаткову перевірку. Книгу пообіцяли виправити, якщо помилки підтвердять.

Пропонуємо подивитися фрагмент випуску новин про підручник:

 

Залиште свій коментар