Росія не може пояснити, звідки взялася: Томенко показав фільм про Софію Київську

Росія не може пояснити, звідки взялася: Томенко показав фільм про Софію Київську

Організатор акції «7 чудес України», засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко представив на телеканалі OBOZREVATEL першу програму з циклу «Сім чудес України», присвячену Софії Київській. Фільм є частиною боротьби історичних доктрин незалежної України та путінської Росії.«Був час, коли доктрина Погодіна, а потім низки інших професорів московських, петербурзьких університетів була покладена в політичну доктрину Росії, яка до сьогодні не може пояснити, звідки вона взялася, яка історія походження російського народу. Росія Путіна намагається забрати в нас цю спадщину», – заявив Томенко (щоб переглянути фільм про Софію Київську, доскрольте до кінця цієї новини).

«Тоді найпростішим методом вважалося украсти в нас період Київської Русі», – додав він.Політик пояснив, що на початку проєкт створювався для іноземців, щоб ознайомити їх з історією України. «Але коли ми почали знімати фільми і проводити наші акції, ми зрозуміли, що і українці потребують такої презентації наших найцікавіших місць відпочинку», – зауважив він.

«Це наша земля, це наша культура з нашою столицею у місті Києві з нашими київськими князями, які мали грошову одиницю з назвою гривня, які використовували наш герб тризуб, які створювали засади теперішньої держави, в якій ми живемо. Ми хотіли знайти об’єкти і зняти фільми для того, щоб застерегти цю нашу українськість, що має більше 1000 років», – сказав політик.Усього в межах проєкту створено 50 фільмів, присвячених «найкрасивішим палацам, фортецям, замкам, найпривабливішим природним місцям та історичним містам і містечкам України». Наразі планується створення нового циклу фільмів, які будуть називатися «Сім чудес України: малі батьківщини великих українців».

«Ми покажемо, як наші знані визначні історичні, державні, культурні діячі жили, творили і закінчували своє життя в Україні. Які і створили бренд «Україна», – сказав Томенко.

Перша програма циклу присвячена Софії Київській, яка, на переконання Томенка, є «ключовим аргументом того, що ми давня держава, хоч і відновлена, молода».

«За різними оцінками, її розпочинав будувати князь Володимир Великий, а завершив Ярослав Мудрий. Через це духовне осердя Києва проходили всі знані історичні події. Всі наші князі, Іван Мазепа, Богдан Хмельницький, очільники української державності 1917-1920 років. Всі чотири універсали, які створювали Українську народну республіку, та знаменитий Акт злуки», – нагадав він.

«Сьогодні історія Софії Київської – це історія цього тисячоліття нашої української державності», – заявив Томенко.

Залиште свій коментар