У заяві науковців мовиться, що подані в пропагандистських ресурсах дані – абсолютна нісенітниця. Тому її потрібно негайно спростувати. Про колективне звернення стало відомо 12 березня.Закликали не поширювати брехню

Науковці у своєму повідомлені закликали припинити поширення брехливої пропаганди. Мовляв, вона базується лише на дезінформації та поширенні ненависті.

Прокремлівські ресурси почали поширювати інформацію про створення в Україні біологічної зброї 6 березня. Слід зауважити, що вони посилалися на нібито «факти», які оприлюднив представник російського Міноборони Ігор Конашенков.Він казав, що в Україні нібито виявили «розробку особливо шкідливих патогенів»:

  • збудників чуми;
  • сибірки;
  • туляремії;
  • холери та інших смертельних хвороб.

Цілком звичні штами для науковців

Пропагандисти ще й казали, що цим нібито займалися в лабораторіях, які фінансував Пентагон. Додатково стверджували, що з української території вивезено тисячі «біологічних зразків». На думку псевдожурналістів Росії, переконливою є інформація, що розробляли віруси, які впливають на певний тип генів.

У списку штамів, опублікованих РІА «Новости» та іншими російськими ЗМІ, немає жодного, що належить до особливо небезпечних. Список містить лише штами, звичайні для мікробіологічних і, тим паче, епідеміологічних лабораторій,
– зазначили науковці.

Вони додали, що це повна вигадка. Проте також сказали, що навіть, якби ці штами вірусів були в лабораторіях, це не свідчило б про розробку вірусів. А щодо окремого ​​»ДНК слов’ян», то це може вважати маячнею кожен, хто знайомий зі шкільним курсом біології.

До теми – Російська пропаганда не така могутня, як здається: дивіться відео

Читайте текст допису телеграму «Лещенко тут»:

Російські біологи виступили з колективним спростуванням фейку про нібито розробку Україною біологічної чи хімічної зброї. Від кого: біологи, випускники ВНЗ РФ.

Припиніть брехливу пропаганду, що базується на дезінформації та ненависті. Починаючи з 6 Березня багато російських ЗМІ, ґрунтуючись на заяві офіційного представника Міноборони РФ Ігоря Конашенкова, повідомили про те, що Україна нібито екстрено усунула сліди програми створення біологічної зброї, яка фінансувалася Пентагоном.

У повідомленнях ЗМІ зазначається, що у відповідних лабораторіях вилучено документацію про екстрене знищення 24 лютого особливо небезпечних патогенів: збудників чуми, сибірки, туляремії, холери та інших смертельних хвороб. Додатково стверджувалося, що з української території вивезено тисячі «слов’янських біологічних зразків, а в самій Україні функціонувало безліч спеціальних лабораторій, в яких вивчалися «ДНК слов’ян, з метою створити біологічну зброю, яка б впливала саме на них».

У списку знищених штамів немає жодного, що відноситься до особливо небезпечних. Список містить лише штами, звичайні для мікробіологічних і, тим більше епідеміологічних лабораторій. Заява генерала Конашенкова про наявність задокументованих у поданому матеріалі штамах «чуми, сибірки, туляремії, холери» є чистим вигадкою. Зазначимо, що навіть наявність таких штамів у лабораторії, яка займається особливо небезпечними інфекціями, так само не свідчило б про розробку Україною біологічної зброї.

На додачу слід зазначити, що абсолютно дика ідея про існування особливої ​​»ДНК слов’ян, проти яких мала бути застосована спеціальна біологічна зброя», що мусується російськими ЗМІ, є маренням для кожного знайомого зі шкільним курсом біології. Такі заяви сягають теорій німецьких націонал-соціалістів зі своїм культом «арійської вищої раси».