Польща припиняє виплату допомоги українським біженцям: названа дата

Польща припиняє виплату допомоги українським біженцям: названа дата

Польща з 1 липня припинить виплати допомоги для українських біженців. Допомога в розмірі 40 злотих (близько 320 гривень) на день на харчування та проживання виплачувалася з початку російського вторгнення в Україну. Про це пише Rzeczpospolita, повідомляє УНІАН.Завершення виплат

«Ми переконані, що багато людей в Польщі здатні стати незалежними і адаптуватися», — сказав він представник уряду Польщі у справах біженців Павло Боссернакер.

При цьому він додав, що будуть і винятки. Пільги будуть розширені «людям з інвалідністю, вагітним жінкам і багатодітним».Уряд Польщі в спеціальному акті про допомогу біженцям з України спочатку гарантував допомогу на перші 60 днів.

Як заявив виданню високопоставлений політик з правлячої партії «Право і справедливість», багато українців шукають роботу і знаходять. «Ми хочемо стимулювати інших до активності. Чотири місяці повного захисту — це, на наш погляд, достатній термін», — сказав він на умовах анонімності.Так, Сілезьке воєводство оцінило поточні витрати на біженців у 190 млн злотих (115 тис. українців подали заявки на PESEL), з яких виплата 40 злотих на людину в день склала 160 млн злотих.

Місцеві самоврядування Нижньої Сілезії оцінюють витрати у 64,5 млн злотих, а Підкарпатське воєводство – у 35,5 млн злотих. Своєю чергою, мазовецький воєвода вже перерахував місцевим самоврядуванням 256 млн злотих.

Як повідомили в польському МВС, станом на 17 травня 2022 року по всій країні було подано понад 190 тисяч заяв, що передбачає виплату понад 821 млн 910 тисяч злотих.

“Ми тільки починаємо широкий спектр заходів, спрямованих на активізацію українців у працевлаштуванні. Вже 14 тисяч (з них, зокрема, 11 тис. жінок) знайшли легальну роботу в нашому регіоні. Ми чекаємо на спеціальний акт, який допоможе фінансувати навчання польської мови та курси підвищення кваліфікації, що, безумовно, допоможе вам знайти своє місце на ринку праці”, – розповіла прес-секретар Сілезького воєводи Аліна Кухаржевська.

Залиште свій коментар