Переведення годинника в березні «зависло»: у «Слузі народу» озвучили сценарії для українців

Переведення годинника в березні «зависло»: у «Слузі народу» озвучили сценарії для українців

Українці зможуть не переводити годинники наприкінці березня за умови, що уряд скасує відповідну постанову. Якщо ж рішення залишиться за Верховною Радою, то закон набуде чинності вже восени. У такому разі незрозуміло, за яким часом, літнім чи зимовим, будуть жити українці.У коментарі OBOZREVATEL член профільного комітету, нардепка «Слуги народу» Роксолана Підласа розповіла кілька варіантів розвитку подій щодо можливого скасування сезонного переведення годинників.

«По-перше, повторне друге читання законопроєкту передбачає 14 днів на подання поправок – тому до 28 березня ми не встигнемо проголосувати законопроєкт про скасування переходу на літній час. До 28 березня 2021 може встигнути Кабінет міністрів, а саме: скасувати постанову уряду 1996 року, яка є підставою для переведення годинників. Якщо це зробити, то перехід на літній час не відбудеться«, – сказала Підласа.За її словами, парламент може проголосувати документ після 28 березня з нормою щодо відтермінування набуття чинності. Відтак:

  • якщо українці залишаться на зимовому часі, то закон набуде чинності після осіннього переведення годинників;
  • якщо українці залишаться на літньому чаті, то закон набуде чинності відразу після підписання.

«Стефанчук (перший заступник голови ВРУ) обговорював питання з прем’єром. Але вони ще не вирішили, наскільки мені відомо», – додала політикиня.Залиште свій коментар