Освітній омбудсмен розповів, чи можуть в Україні почати штрафувати батьків за невакцинованих дітей у школі

Освітній омбудсмен розповів, чи можуть в Україні почати штрафувати батьків за невакцинованих дітей у школі

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що теоретично в Україні можуть запровадити штрафи для батьків, чиї невакциновані діти відвідують школу, але навряд чи таке рішення буде ухвалено. Причина — у великій кількість громадян, які не підтримують щеплення.Про це Сергій Горбачов заявив в ефірі «Сніданку з 1+1».

Як приклад він навів європейські країни, де у більшості вакцинація є обов’язковою, і за відмову передбачено санкції. Наприклад, у Латвії, Італії – 10 щеплень, Франції -11, Хорватії, Болгарії, Угорщині, Польщі – 9.«Там досить серйозно підходять до цих питань, оскільки вони розуміють, що таке суспільне благо, загальна безпека. Тут дуже помітно рівень цивілізованості суспільства. Воно визначається тим, наскільки людина співвідносить свої права з тими, хто поруч», — розповів він.

На запитання, чи можуть в Україні запровадити штрафи батькам за відсутність щеплень у дитини шкільного віку, Горбачов відповів: «Теоретично можуть. Але я не маю підстав вважати, що вони будуть так запроваджені. Оскільки є дуже велика група людей, які проти вакцинації взагалі».За його словами, штрафи це можливий інструмент, але не єдиний.

«Треба робити так, щоб порушення суспільних норм було покарано. Але чому я скептично ставлюся, ще раніше російський письменник Салтиков-Щедрін написав дуже яскраву тезу: «Суворість російських законів пом’якшується необов’язковістю їхнього виконання». Тому які б не були ухвалені рішення, їх треба реалізовувати», — додав він.

 

Залиште свій коментар