Очікується дефіцит: ціни на сало в Україні б’ють рекорди, але будуть ще вищими

Очікується дефіцит: ціни на сало в Україні б’ють рекорди, але будуть ще вищими

Ціни на сало в Україні побили всі рекорди і воно тепер дорожче за відбірну свинину. Фермери кажуть, що тримати свиней невигідно та важко, а самих господарств у країні не так і багато. Плюс до всього злетіли ціни на корми. Шматки для тушкування наразі можна купити за 80 грн, обрізки сальні – за 20 грн, а найдорожче сало «генеральське» – 350 грн/кг. Через пів року ціни будуть ще вищими.За сальну «серединку» у м’ясному павільйоні на київському базарі просять до 170 грн. Тримати свиней стало зовсім невигідно через великі витрати та величезну кількість роботи, йдеться в матеріалі «ТСН».

Зазначається, що дефіцит сала виник перш за все тому, що всі господарства в Україні перейшли на так звані м’ясні породи свиней. Вони мали більший попит і вирощувати їх простіше.За 1 кг живої ваги м’ясокомбінати наразі дають 48 грн. Причому м’ясо в Україні набагато дешевше за сало. До речі, до 10% сала, яке вживають українці, – імпорт.

Що буде далі?Фахівці кажуть, що зниження ціни не буде. Крім того, дефіцит свинини може виникнути у всьому світі, а в Європі через зростання цін на корми вже скорочується поголів’я. Цікаво, що в нашій країні і корми і робоча сила дешевші, але собівартість свинини вища.

Як пояснив виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко, якщо брати стандартну систему вирощування, свині до 110 кг в Україні виростають приблизно за 6 місяців (в кращому разі), у світі – за 5. «Йде фальсифікація з преміксами, різними добавками. Продаються фуфломіцини (препарати, які не мають доведеної ефективності. – Ред.), і це масова проблема», – додав Бабенко.

Весь світ опинився на порозі продовольчої кризи. Тож уже за пів року очікується чергове подорожчання свинини.

Залиште свій коментар