На Рівненщині священник УПЦ МП відмовився від мобілізації через «матюки на емблемах ЗСУ»

На Рівненщині священник УПЦ МП відмовився від мобілізації через «матюки на емблемах ЗСУ»

Священники УПЦ МП можуть бути мобілізовані під час війни, оскільки їх немає в переліку організацій, яким заборонено брати зброю до рук.У Рівненській області священник УПЦ МП відмовився від мобілізації через «власні переконання та матюки на шевронах ЗСУ». Спочатку слідча закрила проти нього справу, проте представники Міноборони України у суді домоглись відновлення розслідування.

Про це йдеться в ухвалі Гощанського районного суду Рівненської області.За даними суду, священнослужитель УПЦ МП у березні 2022 року отримав повістку для мобілізації до ЗСУ. Проте він відмовився від проходження військової служби.

Відмову від мобілізації у військовий час він пояснив «причиною присутності матюків на емблемах ЗСУ з релігійних і громадянських переконань» та, що відповідно до «Біблійських норм він не зобов`язаний брати зброю до рук».Також він заявив військовим, що готовий проходити альтернативну службу. Проте за даними суду, це неможливо у воєнний час і підозрюваний не написав відповідної заяви.

Згодом слідча закрила справу проти священника. Проте представник Міноборони звернувся до суду з проханням поновити слідство за ухилення від мобілізації.

«Слідчою при прийнятті оскаржуваного рішення не враховано «Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 2066 від 10.11.1999, до якого не входить Українська православна церква», — йдеться в ухвалі суду.

А тому суд скасував постанову поліції про закриття кримінальної справи та змусив правоохоронців розпочати розслідування щодо ухилення священника УПЦ МП від призову.

Залиште свій коментар