Країну доведеться захищати кожному з нас. Про це заявила нова заступниця міністра оборони Наталія Калмикова в ефірі національного телемарафону, інформує 24 Канал.

Якою буде роль е-реєстру військовозобов’язаних

За словами Калмикової, завдяки е-реєстру військовозобов’язаних держава зможе бачити людину, навіть якщо її немає в реєстрі військовозобов’язаних. Це питання – ціннісне.Країну доведеться захищати кожному з нас. І краще прийти і самому знайти підрозділ, в якому хочеш служити і мобілізуватись до нього. Це найкращий шлях,
– наголосила заступниця міністра оборони.

Е-реєстр «Оберіг» вже функціонує: що відомо

  • Нагадаємо, що єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» вже наповнений на 90%. За словами глави Мінцифри, він вже функціонує.
  • Електронний реєстр міститиме такі дані про військовозобов’язаного: де народився, скільки років; яка цивільна освіта, яка військово-облікова спеціальність; де конкретно стоїть на обліку, в якому військкоматі та іншу інформацію з усіх реєстрів.
  • Також у реєстрі будуть дані про сімейний стан, відстрочки, місце навчання та лікування.
  • Мета реєстру – спростити забезпечення військового обліку громадян та заходи мобілізації.
  • Реєстр допоможе швидше виявити українців, які не стоять на військовому обліку, прискорити процедуру надання статусу учасника бойових дій, пільг для родичів загиблих та тих, хто отримав інвалідність на війні.
  • До речі, Михайло Федоров 4 жовтня підтвердив, що єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» вже функціонує та наповнюється інформацією. За його словами, це закрита система, яка має свій захищений контур.