Коли настане весна в Україні: бабак-синоптик дав прогноз

Коли настане весна в Україні: бабак-синоптик дав прогноз

У День бабака 2 лютого, розбудили харківського бабака Тимка, який зробив свій прогноз на весну. «Народний метеоролог» в третьому поколінні, який мешкає на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна в селищі Гайдари, передбачив закінчення зими вже через шість тижнів.Як розповіла старша викладачка біофаку Харківського національного університету Надія Токарська, гризуна витягли з нори близько 11 ранку, і Тимко ІІІ спрогнозував ранній прихід весни. Про це передає МГ «Об’єктив».

Фахівець розшифрувала передбачення тварини та оголосила, що чекати на прихід весни доведеться ще 6 тижнів, тобто до середини березня.Так, за прикметами, якщо бабак, якого будять після сплячки, не побачить свою тінь (що трапляється в похмурий день), то весна буде рання. А якщо ж день сонячний і гризун бачить свою тінь, то це віщує ще шість тижнів зими.

Зазначається, що в цьому році Тимко також зроби свій прогноз щодо способу боротьби з COVID-19, і серед усіх запропонованих варіантів обрав спорт і витримку.Коли настане весна в Україні: бабак-синоптик дав прогноз

Бабак Тимко 2 лютого «розповів», як краще боротися з коронавірусом (фото: objectiv.tv)

Працівники Харківського університету їм. Каразіна також опублікували відео, як «народний метеоролог» робив свій прогноз у День бабака.

Відео: Харківський бабак-синоптик Тимко дав пророцтво про прихід весни

Бабак Тимко III змінив два роки тому на посаді свого попередника і батька – Тимка ІІ, який передбачав погоду протягом 7 років, після чого відправився на пенсію. Його також попросили передбачити в 2017 році ситуацію з безвізовим режимом.

Ще одного бабака — львів’янку Марусю, планують розбудити і витягнути з нори 15 лютого, в день Стрітення Господнього.

Залиште свій коментар