«Чому ваші пастори не з вами, а втекли?!»: син відомого священника ПЦУ з Буковини відстоює свою позицію біля Лаври ‒ відео

«Чому ваші пастори не з вами, а втекли?!»: син відомого священника ПЦУ з Буковини відстоює свою позицію біля Лаври ‒ відео

У мережі шириться відео, де молодий хлопець з Буковини Роман Грищук біля Києво-Печерської лаври вступив у суперечку з парафіянами та священниками УПЦ МП.Про це повідомляє molbuk.ua з посиланням на відео з відкритих джерел.

Роман Грищук – син відомого священника з Буковини, який у центрі Києва, біля Лаври, намагається відстоювати свою позицію. На відео спостерігаємо, як чернівчанин неодноразово звертається до священників УПЦ МП:«Чому ваші пастори не тут з вами біля Лаври, чому вони втекли?!» — звернувся Роман до одного із священників УПЦ МП.«Мій пастор розмовляє українською, молиться українською, відспівує воїнів, що загинули на війні і він зі мною завжди під час біди. Чому, коли на мене напала росія, сьогодні я чую мову окупантів у центрі Києва… Ви кажете «Христос Воскресе», Він воскрес за те, щоб мій друг мав життя вічне, померши за істину. Не для того, щоб його браття були рабами і прикривалися святинями як у Слов’янську, у 2014 році, зустрічаючи наших воїнів і не даючи боронити Донбас. Війна прийшла саме через це, розумієте?! Бо виховали покоління яничар…» — викрикує Роман.

На відео також помітно, як при спробі священника звернутися до юнака, парафіянка УПЦ МП не дає цього зробити.

«Отець хоче поговорити, дайте йому слово… Парафіянам, отцям забороняють спілкуватися. Матріархат! Священник веде діалог, а ви вступаєте в бесіду. Згідно із Старим Завітом таку жінку закидували камінням…», — продовжує Роман.

Журналіст одного із телеканалів попросив описати, що відбувається зараз біля Лаври, на що почув наступну відповідь:

«Тут відбувається, бесіда, роз’ясненння очевидних речей. Точніше, не бесіда, а монолог. Бесіда – це коли двоє людей висловлюють власні думки і доходять до чогось спільного. У цій ситуації від нашого боку лунають здорові аргументи, готовність до діалогу, а з їхньої – щось незрозуміле. Жінка відганяє священника від бесіди з простим хлопцем. Київ – це Україна, яку мову ви тут сьогодні чуєте? Російську. У мене у друга з тероборони загинув син. За що? За оце? Христос Воскрес, щоб кожен, хто вірить у нього – мав вічне життя. Він дарував життя, а не рабство, Він прийшов, щоб визволить. Ви бачите серед них вільних людей? Де тут особистості, вони ховаються за жінками, святинями, вони не мають позицію. Відбувається історична подія, але ми задню не дамо. Все буде Україна! Ми з 2014 року відвойовуємо нашу землю і завершимо це. Якщо не у 2023 році, то у наступному. Навіть якщо загинемо… Ми залишимо дітям українську державу з українською мовою, церквою і світлим майбутнім без московського. У нас немає іншого шляху, рабами ми не будемо!» — зазначив буковинець Роман Грищук.

Залиште свій коментар