Чи повернуться в Україну морози -30: метеорологиня поділилася прогнозом

Чи повернуться в Україну морози -30: метеорологиня поділилася прогнозом

Сильні морози до -30 градусів, які були не рідкістю в Україні 70-80 років тому, можуть повернутись, проте лише на короткі періоди. Загалом відзначається тенденція до потепління.Таким прогнозом поділилася в інтерв’ю «Громадському інтерактивному телебаченню» завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидатка географічних наук Віра Балабух (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

«У нас можливі запливи арктичного повітря, коли температура може опускатися до -20 або навіть до -30. Імовірність залишається, але біда в тому, що такі короткочасні зміни температури можуть бути після тривалого тепла», -– пояснила метеорологиня.«Коли ми говоримо про те, що температура повітря у нас зростає, вона стає теплішою, ми маємо на увазі, що справді середня температура за місяць збільшується. Але коли ми подивимося на кількість днів із морозами, наприклад, -20, то бачимо, що їхня кількість значно не зменшується», – додала Балабух.

За її словами, це може стати проблемою для вирощування рослин, оскільки на фоні високої температури дуже часто це плюсові показники (навіть іноді вищі за 5 градусів), які продовжують період вегетації.Мороз до -30 малоймовірний, проте можливий.

Зазначимо, що тенденція до підвищення температури спостерігається й у січні цього року.

Так, після хрещенських морозів у четвер, 20 січня, мінімум по Україні, за даними синоптиків Укргідрометцентру, становив 16 градусів морозу вночі (на Полтавщині). А вже в п’ятницю, 21 січня, і в суботу, 22 січня, стовпчики термометрів підуть вгору: мінімальну температуру -8 прогнозують у Чернівецькій області вночі, а вдень взагалі в частині регіонів обіцяють «плюс».

Погода 20 січня
Погода 21 січня
Погода 22 січня

Раніше Балабух розповіла, що січень та лютий 2022 року готують українцям температурні гойдалки з різкими перепадами з «мінусу» в «плюс». Крім того, в останньому зимовому місяці, за її словами, очікується потепління навіть до весняних показників. Опадів прогнозують небагато.

Балабух додала, що температура повітря в лютому буде на 1-2 градуси теплішою, ніж за останні десятиліття.

Водночас її колега, завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту (УДМІ) ДСНС та НАНУ Вазіра Мартазінова припустила, що зима буде суворою, однак погодилася також, що морози виявляться короткочасними.

Залиште свій коментар