Купання не змиває гріхи: в ПЦУ розвінчали міф про Водохреща
Водохреще православні християни щорічно святкують 19 січня. Багато людей дотримуються традиції в цей день занурюватися в ополонку. Люди при цьому думають, що купання «змиває гріхи» і є «давньою українською традицією», але це зовсім не так.
Православна Церква України на своїй сторінці в Facebook пояснила, що купання на Водохреща не змиває гріхи і не є українською традицією.
«Традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословення або духовного очищення. Ніякого церковного припису в українській церкві для занурення в зимову воду немає і ніколи не було», — йдеться в повідомленні ПЦУ.
Священики освячують воду у відритих водоймах у свято Богоявлення не для того, щоб у ній купатися. При цьому воду освячують не «іони срібла» хреста, який занурюють в неї.
Якщо священнослужитель буде освячувати воду навіть звичайним дерев’яним хрестом, то вода за допомогою молитви все одно стає освяченою.
У ПЦУ також додали, що занурення в ополонці не вирішить проблему з гріхами, тому що гріх — це внутрішня хвороба душі. Щоб позбутися від гріхів необхідно від усього серця покаятися і змінитися.
Крім того, українців попередили, що непідготовленим краще не лізти в холодну воду, оскільки це небезпечно для здоров’я.