Як купувати товари на електронних торгах

Як купувати товари на електронних торгах

Купівля товарів на електронних торгах здійснюється через сервіс Прозорро. На цій платформі проходять аукціони з товаром та майном, що належать державним та комунальним службам, банкам або приватним компаніям, що зазнали процедури ліквідації. Цей проект розпочався одночасно з іншими платформами Прозорро.



Що можна придбати на сервісі

Серед усього різноманіття товарів можна назвати кілька важливих позицій. Вони були сформовані внаслідок розширення діяльності та асортименту сервісу. Ключовими товарами є:

  1. Майно, що належить банкам, які піддаються процедурі ліквідації. Сюди можна віднести кредитні зобов’язання, автомобілі на балансі банку, нерухомість житлового та комерційного характеру, земельні ділянки та інші матеріальні цінності.
  2. Майно комунальних служб чи державних підприємств.
  3. Об’єкти, що належать до малої приватизації. Вони включають акції, права підприємств, комплекси, різне майно рухомого чи нерухомого характеру.
  4. Проведення процедури з оренди земельних ділянок та нерухомого майна.
  5. Продаж майна від залізничної та оборонної компанії, від пошти тощо.
  6. Процедури продажу деревини та різні дозволи на використання та видобуток копалин з надр землі.
  7. Проведення розподілу різних квот та продаж майна приватного характеру.

Всі ці позиції можна купити на аукціонах від держави. Вони проводяться лише у системі Прозорро. При цьому взяти участь у них може будь-хто. Для цього потрібно створити обліковий запис у системі.



Придбання товарів через електронні торги дозволяє отримати велику кількість переваг завдяки роботі з сервісом. Серед них можна виділити можливість істотної економії на купівлі, так як у більшості випадків товари виставляються за цінами, нижчими від ринкових. При цьому всі вони відрізняються гарною якістю та мають необхідну документацію. Вона не лише підтверджує якість деревини, а й дозволяє отримати повний опис товару.

Як проводяться торги і що для цього потрібно

Щоб взяти участь у торгах, необхідно пройти реєстрацію та авторизацію на ліцензованому майданчику. Це потрібно зробити для отримання доступу до всіх функцій і опцій сервісу.



Сам аукціон здійснюється за англійською моделлю. Учасники за класичною схемою підвищують ціну товару. Збільшення складає один крок від первісної суми. У середньому він дорівнює одному відсотку. Триває такий аукціон три раунди, у кожному з яких учасник може зробити ставку. Переможцем є той, чия ціна буде вищою, ніж у суперників.

Одним із варіантів акредитованого майданчика є Українська Універсальна Біржа. На її платформі можна дізнатись більше інформації, як купувати товари на електронних торгах. Для ознайомлення слід пройти за посиланням https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/klenova-derevina-ta-ii-tsina-na-elektronnih-auktsionah/ .

Цей та багато інших майданчиків змогли отримати акредитацію та стали повноцінною частиною системи. Усі вони об’єднані між собою завдяки доступу до Центральної бази даних. Це дозволяє учасникам бачити всі оголошення на території всієї України, а також оповіщення користувачів інших майданчиків.

Залиште свій коментар