Про це розповіла викладачка хімії Оксана Мисіна. Вона зазначила, що в результат аварії всі могли спостерігати так званий «лисячий хвіст».



Здебільшого кислотні дощі впливають на рослинність

Це оксид нітрогену чотиривалентного. Нітратна кислота розкладається на цей газ і він потім може, відповідно, взаємодіяти з водою і випадати у вигляді кислотних дощів,
– сказала Мисіна.

Кислотні дощі здебільшого можуть впливати на рослинність. Аби була якась шкода людському організму, потрібна висока концентрація газів. Проте обережність зайва не буває – краще не виходити без потреби просто неба.



Точно невідомо, про яку саме концентрацію мовиться

Погодився і щодо небезпеки нітрозних газів і агрохімік Сергій Адаменко. Проте він зауважив, наразі невідомо, про яку саме концентрацію мовиться.

Їхня велика кількість також може викликати канцерогенні захворювання. У ситуації, якщо така хмара піде у напрямку міста чи селища, жителям міста варто герметично зачиняти вікна,
– пояснив Адаменко.

Тим часом у правоохоронних органах за фактом аварії розпочали кримінальне провадження. У ДСНС запевняють, що викиди, які стались, не загрожують життю та здоров’ю населення.

Коротко про аварію на «Рівнеазоті»:

  • Аварія сталась ввечері 20 липня. Розгерметизувався трубопровід у цеху азотної кислоти.
  • Постраждалих в результаті інциденту немає.
  • Місцеві жителі скаржились на велику жовту хмару, що йшла від підприємства, а також їх непокоїв неприємний запах.
  • На заводі зазначили, що викид нітрозних газів був разовий і невеликий за кількістю.