Літаюче авто AirCar перелетіло між містами — перетворюється на літак за дві хвилини
Гібридний автомобіль-літак AirCar здійснив 35-хвилинний тестовий переліт між словацькими аеропортами у Нітрі та Братиславі.
Він оснащений двигуном BMW й працює на звичайному бензиновому паливі.
Його розробник, професор Стефан Кляйн, стверджує, що він може пролетіти близько 1000 км на висоті 2500 м і вже має 40 годин нальоту.
AirCar перетворюється з автомобіля на літак за дві хвилини 15 секунд. А вузькі крила складаються з боків транспортного засобу.
«Дуже приємно»
Модель-трансформер AirCar, що здатна вільно пересуватися дорогами й літати повітрям, здійснила свій перший політ з одного міста в інше.
За кермом прототипу був сам розробник Стефан Кляйн. Він доїхав на авто до злітної смуги міжнародного аеропорту у словацькій Нітрі, де воно злетіло, і за 35 хвилин успішно приземлилося в аеропорту Братислави, а потім поїхав у центр міста.
За процесом спостерігали журналісти, яких спеціально запросили.
Кляйн описав отриманий досвід як «нормальний» і «дуже приємний».
У повітрі машина розвинула швидкість 170 км/год.
AirCar може перевозити двох людей, її максимальна вантажність — 200 кг.
На відміну від дронів-таксі, AirCar не може злітати й приземлятися вертикально і потребує злітно-посадкової смуги.
На ринок літаючих авто покладають великі надії та вважають потенційним рішенням проблеми навантаження сучасної транспортної інфраструктури.
У 2019 році консалтингова компанія Morgan Stanley прогнозувала, що до 2040-го цей сектор коштуватиме 1,5 трильйона доларів.
А на галузевому заході у вівторок виконавчий директор Hyundai Motors Europe Майкл Коул назвав цю концепцію «частиною нашого майбутнього».
«Величезний ринок»
У Klein Vision повідомили, що на розробку й створення літаючого авто пішло близько двох років та «менш як два мільйони євро».
Антон Раджак, радник та інвестор Klein Vision, вважає: якщо компанія зможе зайняти хоча б частину світового ринку малих приватних літаків та повітряних таксі, вона буде надзвичайно успішною.
«Тільки у США щороку замовляють до 40 тисяч літаків. І якщо 5% з них ми замінимо на літаючі авто — то матимемо величезний ринок», — сказав він.
«Дійсно круто»
Стівен Райт, старший науковий співробітник у галузі авіоніки та літаків в університеті Західної Англії, назвав AirCar «дитям любові Bugatti Veyron і Cesna 172».
На його думку, у порівнянні з літаками авто не буде особливо гучним чи неекономічним з точки зору витрат на паливо.
«Мушу визнати, що це виглядає дійсно круто, але у мене сотня запитань до сертифікації», — каже Райт.
«Будь-хто може зробити літак, але фокус у тому, щоб зробити літак, який літатиме мільйон годин з людиною на борту і без пригод».
«Не можу дочекатися, коли побачу аркуш паперу, в якому сказано, що на ньому безпечно літати і його безпечно продавати».