«Куди ви хлопчика забираєте?»: працівник ТЦК про те, як відбувається вручення повістки

«Куди ви хлопчика забираєте?»: працівник ТЦК про те, як відбувається вручення повістки

Військовослужбовець ТКЦ запевняє, що ніхто нікого силоміць не «пакує» до бусів.



Військовозобов’язаного можуть затримати, якщо він перебуває в розшуку за порушення правил військового обліку. Але при цьому має бути присутня поліція.

Про це розповів війсковослужбовець роти охорони Полтавського міського ТЦК Олександр Мацько в інтерв’ю «Суспільне Полтава».



«Людина може тебе послати, розвернутися і піти, і ми їй нічого не можемо зробити. Силове затримання ми не можемо зробити, за руку схопити ми не можемо. Тільки у випадках, коли ми прибуваємо, а людина в розшуку, якщо є поряд працівник поліції… «Пане поліцейський, будь, ласка, прошу затримати». Я ж не маю права затримати – я маю право лише оповістити людину. А поліція затримує, і ми вже разом доставляємо людину до ТЦК», – сказав працівник військкомату.

Олександр Мацько скаржиться, що громадяни інколи заважають працівникам ТЦК виконувати свою роботу.



«Підходиш до людини. «Добрий день. Чи перебуваєте ви на військовому обліку?» І людина починає панікувати, зчиняти лемент: «Що, ТЦК? Йдіть самі воюйте». І тут збігається багато бабусь, оточують тебе: «Це безпредєл, їдьте самі воюйте!» Гамір починається. Це чують інші бабусі, що тут якісь крики, значить, щось тут цікаве. І тебе оточує людей 20 – дідусів і бабусь – і чуть не ціпками тебе: «Куди ви хлопчика забираєте?!» – розповів військком.

Військовослужбовець ТКЦ запевняє, що ніхто нікого силоміць не «пакує» до бусів.

«Про те, що їздять бусики, вночі грузять когось, за кимсь ганяються. Це все брехня. Ніхто нікого в бусики насильно не запихує. Якщо людина в розшуку і ми її знаходимо, приїжджає поліція разом з нами, культурно запрошуємо. Ніхто нікого за руки, за ноги в бусики не саджає», – запевнив він.

Олександр Мацько нагадав, що кожен військовозобов’язаний українець повинен постійно оновлювати свої дані. Тоді не буде жодних конфліктів.

Представник ТЦК також розповів, що у нього бували випадки, коли люди самі підходили і просили повістки.

«Було таке разів там 10-15 за весь період моєї служби. Якщо людина просить: «Хлопці, випишіть мені повістку». Та будь ласка», – сказав військком.

Залиште свій коментар