З’явився детальний прогноз погоди на травень в Україні

З’явився детальний прогноз погоди на травень в Україні

У травні погода в Україні буде відносно теплою та помірно дощовою. Втім, попри плюсові позначки термометрів, очікувати на літню спеку не варто.Такий прогноз оприлюднила пресслужба Українського гідрометцентру. Згідно з інформацією синоптиків, середня місячна температура в останній місяць весни коливатиметься в межах +15…+18°С, а в горах +11…+13°С. Такі показники на 1-1,5°С перевищують середні багаторічні значення.

Що стосується місячної кількості опадів, то у західних областях вона становитиме 62-89 мм (в Карпатах до 134 мм), а на решті території – 28-50 мм, що в межах середніх багаторічних значень.Також в Укргідрометцентрі розповіли про загальну погодну картину травня, яка сформувалася за результатами тривалих спостережень. Зокрема, середня місячна температура в Україні у цей період становить +13…+17°С, а в гірських районах +7…+12°С.

Абсолютний мінімум температури повітря був на рівні 0…-6°С, у Карпатах та на північному сході -7…-10°С, на узбережжі морів місцями 0…-3°С.Заморозки зазвичай спостерігаються у першій половині місяця. Однак у другій вони також бувають можливі у північних, центральних, східних областях та в Карпатах.

Абсолютний максимум температури повітря у травні досягав +31…+37°С, на півдні Одещини, на Луганщині та в тимчасово окупованому Криму – до +38…+39°С, в горах +22…+30°С.

Ситуація із середньою місячною кількістю опадів виглядає так: по країні загалом – 22-60 мм, у західних, Вінницькій областях, в горах Криму – 62-81 мм, на Прикарпатті та в Карпатах 85-148 мм.

«Стійкий перехід середньої добової температури повітря через +15°С у бік підвищення, що є кліматичним показником початку літа, відбувається переважно у другій (на Закарпатті та півдні – у першій) декаді травня«, – пояснили синоптики.

Залиште свій коментар