«За успіхами України на полі бою стоїть «залізний генерал»: Financial Times присвятила статтю Залужному

«За успіхами України на полі бою стоїть «залізний генерал»: Financial Times присвятила статтю Залужному

Британська газета Financial Times випустила статтю про головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. У ній розповідається, що завдяки неординарній тактиці бойових дій, яку він обрав, ЗСУ вдалось змінити на свою користь хід повномасштабної війни з агресором РФ.Також згадується, що українські воїни з кінця літа пішли у контрнаступ, щоб звільнити Херсон без вуличних боїв. Матеріал під назвою «Ми б’ємо їх із рогаток: український «залізний генерал» демонструє характер» опубліковано на сайті FT (щоб переглянути фото, доскрольте новину до кінця).

У ньому згадується, що тактика Збройних сил України під командуванням Залужного полягала в тому, щоб перерізати логістичні шляхи російської армії за допомогою високоточної західної артилерії і водночас уникнути великих втрат серед українських військових. Завдяки таким діям окупантам довелось тікати з Херсона та всього правого берега Дніпра.«За успіхами України на полі бою після повномасштабного вторгнення Росії в лютому стоїть людина, яку українці називають «залізним генералом». Вміння Залужного адаптуватися до поля бою, що швидко змінюється, було продемонстровано на Харківщині», – зазначили автори матеріалу.

Вони додали, що для звільнення населених пунктів Харківської області українські Сили оборони здійснили блискавичний контрудар, змусивши росіян втікати так швидко, що вони залишили своє озброєння, техніку, особисті речі й те, що награбували в українців.Водночас наголошується, що на Херсонщині вже було застосовано тактику повільного виснаження ворожих сил.

''За успіхами України на полі бою стоїть ''залізний генерал'': Financial Times присвятила статтю Залужному

«Це чудово, коли ти знаєш ворога, як він діє, і за допомогою іноземних партнерів можеш вразити його в слабкі місця. Саме так діє головнокомандувач Залужний», – сказав у коментарі виданню офіцер Нацгвардії Віталій Марків, який брав участь у контрнаступі на Харківщині.

Зі свого боку ексміністр оборони України та чинний радник уряду з питань безпеки Андрій Загороднюк пояснив успішну стратегію головнокомандувача ЗСУ його вмінням делегувати повноваження, заохочувати ініціативу серед військовослужбовців і отримувати зворотний зв’язок, необхідний для реагування на можливості, що виникають на фронті.

«Стиль командування Залужного дозволяє іншим реалізувати свої здібності й таланти. У той час, коли в армії РФ рішення ухвалюють лише одна-дві людини, а решті кажуть заткнутися», – сказав він.

Також у статті зауважили, що ЗСУ не будуть зупиняти контрнаступ навіть із приходом зими. Нещодавно голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі припустив, що Україна може використати зиму для якогось «врегулювання» із Росією.

Однак Валерій Залужний публічно зазначив, що ЗСУ не приймуть жодних перемовин, домовленостей чи компромісних рішень, а єдиною умовою для переговорів сторін може бути виведення всіх російських військ із України.

Неназваний американський військовий чиновник у коментарі газеті FT високо оцінив здатність українського «залізного генерала» швидко реагувати на рухи та невдачі армії РФ. Як приклад він навів оборону Києва в перші дні повномасштабної війни, коли окупанти розтягнули свої лінії постачання і загрузли, після чого були розбиті ЗСУ.

''За успіхами України на полі бою стоїть ''залізний генерал'': Financial Times присвятила статтю Залужному

Він додав, під час битви за столицю рішення Залужного розосередити українську протиповітряну оборону було вирішальним: це не дозволило ворогу отримати повну перевагу в повітрі.

Автори матеріалу нагадали, що Валерій Залужний боровся з російською агресією ще з 2014 року, коли РФ окупувала Крим та розв’язала війну на Донбасі. Саме ці події перегрупували та зміцнили українську армію, а Залужний вже тоді відзначався неординарними ініціативами на полі бою.

Генерал Михайло Забродський пригадав, як одного разу Залужний перекинув артилерію по «майже непрохідній місцевості», щоб підірвати склад зброї ворога, і це спрацювало. Він назвав його представником нового українського покоління офіцерів.

«Ви можете побачити це, коли розмовляєте з ним. Він не дотримується формалізму та одягається скромно. Він говорить ясно і дуже прямолінійно. В ньому немає аури винятковості», – розповів Забродський.

Видання Financial Times підкреслило, що головнокомандувач ЗСУ не виставляє успіхи на полі бою як свою власну заслугу, не забуває у своїх соцмережах дякувати товаришам по службі, рядовим військовим і цивільним.

Міністр оборони України Олексій Резніков у коментарі газеті заявив, що талант Залужного полягає в тому, щоб використати на свою користь менші розміри України в порівнянні з РФ: «як Давид проти Голіафа. Ми б’ємо їх із рогаток».

''За успіхами України на полі бою стоїть ''залізний генерал'': Financial Times присвятила статтю Залужному
Залиште свій коментар