«ЯКЩО УКРАЇНА ПРОГPАЄ, МИ ВСI ПРOГРAЄМO»: У БPИТAНIЇ ТA ФРAНЦIЇ ЗAЯВИЛИ ПPO OНOВЛЕННЯ «AНТAНТИ»

«ЯКЩО УКРАЇНА ПРОГPАЄ, МИ ВСI ПРOГРAЄМO»: У БPИТAНIЇ ТA ФРAНЦIЇ ЗAЯВИЛИ ПPO OНOВЛЕННЯ «AНТAНТИ»

У спільній колонці глави МЗС заявили, що «ціна нездатності підтримати Україну зараз буде набагато більшою, ніж ціна відсічі Путіну»Глава МЗС Франції Стефан Сежурне та очільник британської дипломатії Девід Кемерон заявили про оновлення «Антанти» та зростаючу дружбу між Францією та Великою Британією. Про це вони висловилися у спільній колонці для The Telegraph на честь 120-річчя співпраці між державами.

Антанта (від фр. entente – згода, початок виразу фр. Entente cordiale – сердечна згода) – військово-політичне угрупування, основними членами якого були Велика Британія, Французька республіка і Російська імперія, створене в 1904-1907 роках.

«Зараз знову настали темні часи. Агресивна війна Росії в Україні триває вже третій рік і має глибокий вплив на європейську та євроатлантичну безпеку. На Близькому Сході триває конфлікт і нестабільність, наслідки яких глибоко відчуваються в наших власних суспільствах. Існує також величезний глобальний виклик зміни клімату. Історія дружби наших двох країн повинна вселяти в нас оптимізм щодо майбутнього. З такою кількістю руйнівних і довготривалих суперечок у світі, ми повинні разом скористатися можливостями, які пропонує наше партнерство», – йдеться у колонці.Міністри зазначили, що Велика Британія і Франція є ядерними державами Європи та несуть відповідальність за те, щоб спрямовувати НАТО на подолання викликів, які стоять перед ним та щоб Альянс залишався наріжним каменем європейської безпеки.

«Разом Франція і Велика Британія підтвердять нашу непохитну підтримку України на саміті Європейського політичного співтовариства, який відбудеться в липні в Бленхеймському палаці. Ми також забезпечимо продуктивний саміт НАТО у Вашингтоні цього літа», – пообіцяли глави МЗС.Вони зазначили, що їхні держави «пишаються підтримкою», яку надали Україні – від санкцій проти Росії до крилатих ракет.

«Ми обидва абсолютно чітко усвідомлюємо: Україна повинна виграти цю війну. Якщо Україна програє, ми всі програємо. Ціна нездатності підтримати Україну зараз буде набагато більшою, ніж ціна відсічі Путіну», – написали Сежурне та Кемерон.

Міністри повторили, що «ми повинні зробити ще більше, щоб забезпечити перемогу над Росією», адже, «якщо ми зазнаємо поразки», то світ «судитиме нас».

«Франція та Велика Британія не можуть вирішити ці виклики самотужки. Але разом ми можемо згуртувати інших, щоб вони приєдналися до нас у їх подоланні. Для нас так само важливо зробити це сьогодні, як і для наших попередників – відкласти вбік свої розбіжності і встановити довготривалу дружбу, яку ми святкуємо зараз не лише як ознаку Сердечної Антанти, але і як відображення оновленої Антанти», – резюмували глави МЗС двох країн.

Нагадаємо, у вересні 2023 року король Сполученого Королівства Чарльз ІІІ, перебуваючи із триденним візитом у Франції, висловив впевненість у перемозі України над Росією, а також закликав Францію до посилення співпраці на тлі загрози війни у Європі, закликавши до нової «Антанти».

Джерело

Залиште свій коментар