«Я мав, чим захищатись від вовків»: загублений у Карпатах хлопчик розповів про свої блукання у горах

«Я мав, чим захищатись від вовків»: загублений у Карпатах хлопчик розповів про свої блукання у горах

6-річний Олексій розповів, як заблукав, де ночував у горах і як натрапив на своїх рятівників.Заблукалий у Карпатах під час сходження на Говерлу 6-річний Олексій Стефанців з Коломиї сам провів у горах 30 годин. Хлопчик розповів про свої мандри і про те, що відчував, коли залишився віч-на-віч з вершинами і лісами.

Хлопчик пригадав, як відстав від родичів під час сходження на найвищу вершину України, інформує «Суспільне».«Спочатку я дуже швидко біг по зелених мітках. Я біг. Там, де треба було повернути направо, я повернув направо і далі бачив ту мітку», — розповідає Олексій.

Та попри вказівні знаки на шляху, хлопчик заблукав і залишився наодинці у горах.«Я собі знайшов тепле місце. Там лежав, спав вночі. Наступного дня пішов просто вперед. Я почув якийсь звук, схожий на татовий, а потім побачив, що це якісь хлопці прийшли мене рятувати і просто забрали», — розповідає дитина.

Хлопчик запевняє, що вночі у горах йому не було страшно.

«Я — хлопець», — аргументує свою відповідь 6-річний Олексій.

Для власного захисту від диких звірів хлопчик знайшов палицю поблизу того місця, де він зупинився.

«Я хотів її відірвати, відірвав, потім побачив, що вона схожа на двосторонню сокиру. Я її поклав біля себе і відчув, що мені все нормально. Я мав, чим захищатися від вовків, від звірів, які там є», — каже Олексій.

Дитина каже, що понад добу його блукань у Карпатах не хотів ні їсти, ні пити.

Його батьки кажуть, що син змалку  дуже хоробрий. Після цього випадку Олексія записали у скаутську організацію «Пласт».

Батько хлопчика пригадує — коли народився син, його назвали Олексієм на честь гуцульського опришка Олекси Довбуша.

«Ми ніколи не називали його Олексою, але після цієї ситуації, коли він прийшов з палкою, схожою на топірець, я думаю, все, то — Олекса, якого покликали гори, і він пішов до них», — каже Любомир Стефанців.

Нагадаємо, для 6-річного Олексія Сефанціва з Коломиї це була перша мандрівка у гори. І одразу — на Говерлу. Батьки хлопчика залишились вдома, а в похід дитина пішла з бабусею, старшим братом та тіткою. Вони обрали найлегший — зелений маршрут — завдовжки майже 5 км. Але через велику кількість людей хлопчик раптово зник з поля зору.

Олексія розшукували майже 300 людей. Від стежки на Говерлу він відійшов убік на понад 2 км. Хлопчика знайшли на вершині гори Велика Козмецька двоє волонтерів на відстані близько 2 км дуже пересіченою місцевістю і з великим перепадом висот.  Холодна ніч була — вісім градусів тепла.

Про зниклого у горах хлопчика не було нічого відомо 30 годин.

Залиште свій коментар