В Україні можуть скасувати безкоштовну повну середню освіту: подробиці

В Україні можуть скасувати безкоштовну повну середню освіту: подробиці

Кабмін 27 січня вніс зміни в порядок навчання дітей в загальноосвітніх школах, і якщо раніше в документі говорилося, що опорні школи повинні забезпечити повну середню освіту, то в новому варіанті фігурує лише початкова та базова освіту (без старших класів). Іншими словами, в Україні можуть скасувати безкоштовну повну середню освіту.Про це йдеться в матеріалі “Страны”.

Зараз, щоб отримати статус опорної, у школи повинні бути ресурси, щоб забезпечити навчальний процес на належному рівні. У новій інтерпретації зазначено лише, що статус опорної школи присвоюють за результатами конкурсу, умови якого визначає місцева влада. Тобто чиновники можуть назвати опорною будь-яку школу.За діючими правилами, опорні школи можуть мати спеціальні приміщення для проживання учнів і викладачів. У новій версії просто говориться, що школа лише повинна організувати підвезення дітей і вчителів “при потребі”.

“Тобто останні нововведення Кабміну вписуються в концепцію “оптимізації” шкіл, на яку українська влада підписалася в Меморандумі з МВФ і фактично скасовують право багатьох українців на безкоштовну повну загальну середню освіту. За деякими даними, вчитися в старших класах можна буде лише в чверті шкіл з нині наявних, а може, і того менше”, – йдеться в матеріалі.В Україні запускають електронні щоденники і шкільні журнали, – відповідний наказ про початок дослідної експлуатації програмного модуля підписали в Міністерстві освіти і науки.

Міністерство охорони здоров’я України переводить школи на новий санітарний регламент. Він регулює наявність інтернету, зобов’язує обладнати туалети всередині будівлі, а також забороняє орендувати шкільні приміщення під непрофільний бізнес. Про це повідомляла пресслужаб МОЗ.

Залиште свій коментар