В ОАЕ мало не вперше ллє дощ посеред літа: країна успішно тестує технології виклику дощу

В ОАЕ мало не вперше ллє дощ посеред літа: країна успішно тестує технології виклику дощу

Поки світ потерпає від рекордних температур, Об’єднані Арабські Емірати застосували технології виклику дощу. Починаючи з 14 червня у кількох районах ОАЕ повідомляють про рясні опади, незважаючи на те, що зазвичай в цю пору в регіоні їх не буває.Опади випали на північ від селища Хатта в ОАЕ в Хаджарському гірському масиві, в районах Ваді аль-Хилю, Кальба роуд і Хувайлат. Також повідомляють про дощі поблизу міста Аль-Айн і столиці ОАЕ Абу-Дабі.

Технології виклику дощу: що відомо

За повідомленнями синоптиків, те, що відбувається – не дивовижний збіг обставин, а результат спеціальних технологічних експериментів з навмисного засіювання хмар над територією ОАЕ. Цікаво, що опадів очікують і в Катарі – сусідній з ОАЕ країні. Дощі там прогнозують з суботи до середини наступного тижня. Дощів у цій країні влітку теж не буває, а в інші пори року вони випадають лише лічену кількість разів за весь рік.

Відповідні технології активно розробляються дубайською академією Sanad спільно з вченими британського університету в місті Редінг. Випробування проходять з весни цього року в особливо жарких і посушливих регіонах королівства.

 

Для засіювання хмар використовуються спеціальні дрони, які викликають дощ за допомогою електричних розрядів в хмарах без використання хімічних сполук.

 

 

Залиште свій коментар