В березні в Україні злетять ціни на ряд популярних продуктів: чим варто запастися

В березні в Україні злетять ціни на ряд популярних продуктів: чим варто запастися

Навесні вартість більшості продуктів зростає через складність зберігання торішнього врожаю. Разом з овочами та фруктами збільшується і вартість корму для тварин, тому нерідко зростають ціни на масло та м’ясо. Чого чекати від цін на продукти у березні 2021 – читайте нижче.За останній рік українці спостерігали дворазове збільшення вартості курячих яєць. У київських супермаркетах сьогодні десяток коштує майже 39 грн. За 5 останніх днів яйця подорожчали на 1,7 грн. Яйця подорожчали через посуху, а також через високу ціну на зернові — основний корм для курей у фермерських господарствах.Аналітики прогнозують, що спад цін буде починатися у березні.

«З березня на ринку більше яєць продають саме з особистих селянських господарств. Діапазон, який складає 35 грн за десяток, збережеться або знизиться десь на 5 грн за десяток», — прогнозує генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон.Прогнози щодо інших продуктів не такі хороші. Поки буде дорожчати зерно, будуть дорожчати продукти, в першу чергу — хліб, макарони, кондитерські вироби, цукор і масло.

«Ми бачимо вже певну стабілізацію. І цілком імовірно, що вже подальшого зростання цін на зерно не буде. Проте ще деякий шлейф у підвищенні цін на борошно і на певні субпродукти може бути в межах від 5 до 10%», — розповів радник зі стратегічного розвитку президента «Українського клубу аграрного бізнесу» Володимир Лапа.

За даними аналітиків навесні також очікується збільшення вартості м’яса. Куряче філе, за попередніми прогнозами, збільшиться в ціні на 5 гривень. Свинина подорожчає до 130 грн за кілограм. Два головних фактори подорожчання — дорогі корми та наближення Великодня.

Залиште свій коментар