Три українки пройшли кваліфікацію Олімпіади-2020 у стрибках у висоту та змагатимуться у фіналі

Три українки пройшли кваліфікацію Олімпіади-2020 у стрибках у висоту та змагатимуться у фіналі

Три з трьох пройшли далі.Жіночі стрибки у висоту — одна з останніх легкоатлетичних дисциплін, змагання з якої розпочинаються у Токіо. І це саме та дисципліна, де Україна має найбільше представництво: одразу три стрибунки (Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко).

Змагання зі стрибків у висоту розпочалися з кваліфікації — на старт вийшла 31 спортсменка. Для виходу до фіналу потрібно було показувати кваліфікаційний норматив (1.95 метра) або ж входити у топ-15 найкращих (якщо 12 атлеток не виконають норматив).Кваліфікація у жіночих стрибках у висоту вийшла, ймовірно, найбільш конкуретною серед усіх легкоатлетичних стартів у Токіо-2020. Кваліфікаційний норматив подолали не кілька спортсменок, а одразу 14 (!), а на висоті 1.93 м (за одну до нормативу) в секторі залишалася 21 спортсменка.

Українські стрибунки змогли у повному складі відібратися до фіналу — усі три атлетки взяли планку на висоті 1.95 метра!Кваліфікація розпочалася на висоті 1.82 м — її пропускала Магучіх, а Геращенко та Левченко взяли з першої спроби. Далі була 1.86 м, яку всі українки взяли з першого стрибка. На висоті 1.90 м Ярославі Магучіх треба було стрибати двічі (одна невдала спроба), а Юлія та Ірина впоралися з першого разу.

На наступній планці — 1.93 м — ситуація була протилежною: Магучіх з першого разу стрибнула, Левченко та Геращенко — з другого. Вирішальною стала висота 1.95 метра: Ярослава Магучіх стрибнула з першої спроби. Ірина Геращенко та Юлія Левченко змогли теж підкорити планку, але з третьої спроби! Якби вони не взяли планку, то не пройшли б до фіналу.

Хто ще пробився до фіналу (з якої спроби брали 1.95 м)

  • Перша спроба: Ярослава Магучіх (Україна), Нікола Макдермотт (Австралія), Марія Вуковіч (Чорногорія)
  • Друга спроба: Сафіна Садуллаєва (Узбекистан), Елеанор Паттерсон (Австралія), Морган Лейк (Велика Британія), Каміла Лічвінко (Польща), Марі-Лоуренс Юнгфляйш (Німеччина)
  • Третя спроба: Ірина Геращенко (Україна), Юлія Левченко (Україна), Вашті Каннінгем (США), Майя Нільссон (Швеція), Мірела Демірева (Болгарія), Марія Ласіцкене (ОКР)
Залиште свій коментар