«Старт цифрового народовладдя»: у «Дії» запустили послугу «Опитування»

«Старт цифрового народовладдя»: у «Дії» запустили послугу «Опитування»

За два роки застосунком «Дія» користується 14 млн осіб. У ньому доступно наразі 11 цифрових документів та 8 послуг.У «Дії» запустили послугу «Опитування». Це перший масштабний інструмент електронної демократії.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час відкриття Diia Summit 2022 у вівторок, 8 лютого.«Для мільйонів громадян — це можливість висловлювати свою позицію та впливати на рішення. Для держави — можливість швидко дізнатись думку людей з будь-яких питань в режимі реального часу і реальних цифр. А для всіх нас — це фактично старт цифрового народовладдя», — зазначив він.

За словами очільника держави, перше запитання не складне, не доленосне. Це розминка, репетиція для системи.Сьогодні в «Дії» з’явилися нові цифрові послуги. Яка, на вашу думку, є найбільш корисною:

  • зміна місця реєстрації
  • довідка про несудимість
  • належний користувач
  • опитування

«Обирайте свій варіант, дивіться, як працює електронна демократія в «Дії», впливайте на розвиток цифрової держави», — закликав українців президент.

Друге запитання, за його словами,  більш серйозне і більш позитивне водночас.

«Переваги цифрової держави мають бути доступні усім — незалежно від віку. Тож незабаром усі громадяни України старші 60 років отримають від держави безкоштовний і водночас якісний і сучасний смартфон. Ми довго думали, як назвати цю програму: бабусяphone. Непогано, але трошки дискримінаційно, бо дідусі можуть образитись. ЄДідусь єБабуся — непогана назва, але дуже довга. Третій варіант — єСмартфон. Обирайте варіант, який вам до вподоби, і пам’ятайте, що все це — тільки початок», — резюмував Зеленський.

Залиште свій коментар