Спека до +34 та потужні зливи: у Гідрометцентрі дали свіжий прогноз погоди в Україні

Спека до +34 та потужні зливи: у Гідрометцентрі дали свіжий прогноз погоди в Україні

Раптові й потужні зливи, що пройшли деякими регіонами останніми днями, пов’язані з циклоном, який опинився над Азовським морем. Утім, уже за кілька днів погода в Україні стабілізується, опади припиняться.До країни йде нова хвиля літньої спеки. В окремих регіонах стовпчик термометра підніматиметься до +34 градусів. Проте температура води в усіх водоймах – великих і малих – придатна для купання і за наявності циклонів, і за їхньої відсутності.

Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповіла синоптикиня Українського гідрометцентру Олександра Хала. Далі – більше деталей її прогнозу.Циклон над Азовським морем приніс зливи

«Циклон зараз уже розміщується над південно-східною частиною України, просто над Азовським морем. Саме цей циклон є причиною інтенсивних дощів, які протягом декількох діб спостерігаються на півдні та південному сході країни», – пояснила синоптикиня.За її словами, саме він «винен» у потужних зливах на Одещині та Київщині. «Протягом минулої доби в окремих районах Одещини випало до 72 міліметрів опадів – це сильні дощі«, – нагадала Хала.

«На Київщині 4 липня ми теж спостерігали вплив цього циклону, але ми були на його околиці. У нас спостерігалися грози, нестійка погода. Ймовірність грозової активності залишається ще на 6 липня«, – додала вона.

В Україні можлива спека до +34 градусів.

Циклон невдовзі «помре», на Україну знову чекає спека

Утім, уже з середи, 7 липня, на Київщині встановиться «стабільна та суха погода», пообіцяла синоптикиня. Щодо погоди для країни загалом, вона повідомила про таке: «До кінця цього тижня цей циклон уже покине територію нашої країни. З середи він почне вмирати«.

«Його витіснить антициклон, який поширить свій вплив. Відповідно, вже наприкінці цього тижня по всій території країни встановиться суха та більш спекотна погода», – розповіла вона. За прогнозами синоптикині, «опади по всіх областях припиняться вже орієнтовно з середи».

Проте слід очікувати на нову хвилю спеки. «Спека до кінця цього тижня посилиться до 28-32 градусів, на півдні та сході подекуди до 34 градусів«.

Температура води в морі поблизу Одеси всього +21 градус.

Моря та річки придатні для купання за будь-яких циклонів

Хала повідомила про поточний рівень температури води в Чорному, Азовському морях та в Дніпрі. Виходячи з цих показників, вода придатна для купання навіть у ситуації, коли над країною панує циклон. Утім, найхолоднішою морська вода виявилася поблизу Одеси.

«Станом на 9 ранку 5 липня температура в Чорному і в Азовському морях 24 і 27 градусів. Поблизу Одеси 21 градус. У Дніпрі в межах Києва 25 градусів«, – повідомила вона.

Залиште свій коментар