Сім професій для українців у США: рекомендації Єгора Левченка

Сім професій для українців у США: рекомендації Єгора Левченка

Щорічно в США приваблює величезна кількість людей, метою яких є реалізація «американської мрії» і поліпшення їх фінансового становища. Очевидно, що першочерговою потребою мігрантів є пошук гідної роботи, яка забезпечує стабільність, легальне перебування в країні та багатогранні перспективи кар’єрного росту. Як підкреслює бізнесмен Єгор Левченко, засновник проекту TransAtlantic Connection, який надає підтримку українським мігрантам, які прибувають до США через війну, можливості працевлаштування в США воістину безмежні. Існують як базові професії, такі як посудомийка, офіціант або будівельник, так і високооплачувані посади в сфері інформаційних технологій, менеджменту, охорони здоров’я та багатьох інших сферах.



У цій публікації ми розглянемо поточні перспективи працевлаштування в США та розмір заробітної плати в залежності від певних професійних сфер.

Різноробочий або будівельник

Традиційно затребуваною професією для мігрантів-чоловіків в США є робота на будівництві. Будівельна галузь виглядає привабливою для багатьох українців, оскільки поєднує в собі доступність для відвідувачів з широким спектром кар’єрних можливостей. Роботодавці синдикату американських будівельних компаній визнають переваги при прийомі на роботу мігрантів, так як виділяються відсутністю високих зарплатних очікувань, часто вже володіють різними навичками «роботи» рук», і сприяють підвищенню загальної продуктивності праці.



Будівельна галузь пропонує найрізноманітніші завдання для іммігрантів в США, вважає Єгор Левченко. На ринку праці є позиції, починаючи від кладки цегли і цементування, закінчуючи ковроліном, столярними і фарбувальними роботами і багато іншого. Середня річна зарплата різноробочих у будівельній галузі становить близько $32 000 на рік, що приблизно дорівнює $2600 на місяць.

Важливість цієї професії для мігрантів пояснюється ще й тим, що будівельні компанії часто цінують гнучкість і практичні навички мігрантів, а також їх здатність адаптуватися до нових умов праці. Ці фактори зробили будівельну галузь по-справжньому привабливим і доступним варіантом для новоприбулих в США.



При цьому потрібно розуміти, що абітурієнти в цій сфері діяльності зобов’язані володіти хоча б базовими навичками, готовністю до серйозних фізичних навантажень і хорошою здатністю до навчання. Ці три пункти можна вважати ключовими аспектами для успішної кар’єри в цій сфері. У 2023 році робота на будівництві в США надає мігрантам можливість успішного працевлаштування в динамічному секторі економіки, де є простір для професійного зростання, придбання нових навичок і навіть побудова успішної довгострокової кар’єри (з просуванням вгору по кар’єрних сходах).

Фермер

Професія фермера, тобто сільськогосподарського працівника, надає цікаві можливості працевлаштування за межами американських міст — в першу чергу в сільській місцевості США. Ця професія привертає увагу багатьох мігрантів, так як зараз в сільськогосподарських підприємствах і фермерських господарствах США частка іноземних працівників досягає 73-75%. Для тих, хто починає своє переїжджаючи до США з акцентом на сільське господарство, доступна віза H-2A, яка передбачає схему отримання статусу довгострокового резидента замість тимчасового. Хоча, зрозуміло, що зараз українці переїжджають до Америки насамперед за програмою Uniting for Ukraine. Але, як зазначає Єгор Левченко, вона дозволяє працювати після отримання відповідного дозволу.

Сфера сільського господарства охоплює широкий спектр спеціалізацій, надаючи різноманітні трудові можливості для мігрантів. Працівники цієї сфери можуть виконувати найрізноманітніші завдання, починаючи від посіву і догляду за рослинами і закінчуючи збором врожаю і роботою в напрямку тваринництва.

Заробітна плата працівників сільського господарства може залежати від рівня кваліфікації, місця розташування та конкретних обов’язків. Однак варто зазначити, що навіть некваліфікований працівник може заробити суму, порівнянну з зарплатою будівельника. Але кваліфіковані фахівці в цій галузі, такі як агрономи, мають можливість заробляти до $ 60 000 в рік (до вирахування податків).

Сільське господарство цінується роботодавцями за його важливість у забезпеченні продовольчої безпеки країни. Фермери цінують зусилля мігрантів, які сприяють виробництву продуктів харчування та зміцненню сільської інфраструктури.

Працівник громадського харчування в США

Працевлаштування в сфері громадського харчування в США дає хороші перспективи як жінкам, так і чоловікам, підкреслює Єгор Левченко. Ця сфера пропонує мігрантам різноманітні посади, як з офіційним працевлаштуванням, так і без нього. Вакансії можуть варіюватися від басбоїв і офіціантів до кухарів і персоналу громадського харчування. У США можна працювати в сфері громадського харчування як в кафе, так і в ресторанах, та в інших установах, таких як готелі, школи, університети, лікарні тощо.

Найбільш перспективна робота в сфері громадського харчування виглядає у великих містах Америки. Наприклад, офіціанти в США можуть розраховувати на зарплату в розмірі $ 15 на годину (за даними Indeed). Навіть без чайових, при 8-годинному робочому дні і 20 робочих днях на місяць це означає зарплату в $ 2400. При цьому на практиці сума чайових часто не менше, або навіть більше, ніж основна зарплата.

Робота в сфері громадського харчування також дає додаткові переваги. Мігранти, працюючи в кафе, ресторанах або інших закладах, мають шанс поліпшити комунікативні та соціальні навички, освоїти культурні особливості американської кухні і обслуговування клієнтів. Крім того, в цій сфері часто передбачені гнучкі графіки, що може бути зручно для тих, хто хоче поєднувати роботу з іншими обов’язками або діяльністю, виховувати дітей і т.д.

В цілому робота в сфері громадського харчування надає мігрантам можливість увійти в динамічну і різноманітну середу, в якій вони завжди можуть розраховувати на основний або додатковий дохід.

Позиції в сфері охорони здоров’я

Статистика порталу VisaPlace.com вказує на те, що в 2018 році в сфері охорони здоров’я в США було працевлаштовано понад 2,6 млн мігрантів, з яких понад 300 тисяч — біженці. У 2023 році ситуація практично не змінилася, і, швидше за все, кількість працевлаштування іноземців в лікарнях і поліклініках тільки зростала, вважає Єгор Левченко.

У цей сектор входять не тільки медсестри і помічники по догляду за людьми похилого віку, а й сертифіковані лікарі, включаючи досвідчених хірургів, стоматологів, фармацевтів, що виробляють лікарські препарати (медикаменти). Висока кваліфікація мігранта може значно підвищити рівень заробітної плати медичного персоналу в США. Наприклад, психіатри можуть розраховувати на річний дохід від 120 до 160 тисяч доларів, А стоматологи — на 155 тисяч доларів. Але потрібно відмінне знання мови, а також підтвердження освіти.

Звичайно, зарплати медсестер будуть явно скромніше і складуть близько 70 тисяч доларів на рік. Незважаючи на це, працевлаштування в сфері охорони здоров’я забезпечує більш високі доходи, ніж багато інших спеціальностей. При цьому також потрібно бути готовим до нерегулярним і Це просто не найпростіші графіки роботи, висока внутрішня конкуренція та інші виклики. У будь-якому випадку, для багатьох фахівців, які переїхали в США, робота в медичній сфері означає відмінну схему професійного розвитку і не тільки.

Далекобійник

Професія далекобійника дуже популярна в США. Дані останніх десяти років свідчать про те, що приблизно 16% всіх далекобійників в країні — мігранти. У деяких популярних штатах, таких як Флорида, Нью-Джерсі і Каліфорнія, їх частка може зрости до 40%. Популярність цієї професії серед іноземців обумовлена, в першу чергу, нестачею внутрішніх кадрів. Не всі місцеві фахівці це цінують Кочовий спосіб життя, хоча винятків з правил вистачає і багатих успадкованих далеких традицій.

За даними Бюро статистики праці США, у 2023 році середній річний заробіток далекобійника в США становить $48 700, що близько $4 000 на місяць (до сплати податків). Однак варто зазначити, що в залежності від обсягу роботи заробіток може наближатися навіть до 90 тисяч доларів на рік.

Для мігрантів, які обрали професію барона міжміських перевезень, така робота означає не тільки гідний заробіток, а й можливість подорожувати по країні, пізнавати її різноманіття, переконаний Єгор Левченко. Багато далекобійники цінують гнучкий графік роботи і незалежність, які їм надає ця професія.

Виробничі працівники

Більше 2 мільйонів чоловік в США зайняті на виробничих підприємствах. Цей сектор зайнятості включає в себе найрізноманітніші посади, починаючи від різноробочих і працівників складальних цехів і закінчуючи кваліфікованими фахівцями, такими як токарі, електрики, інженери та багато інших. У 2023 році на виробництві в США працює велика кількість іноземних фахівців, переконаний Єгор Левченко.

На фабриках і заводах працюють як некваліфіковані працівники, які виконують різноманітні виробничі операції, так і сертифіковані фахівці. Крім того, позиції в харчовій промисловості популярні серед мігрантів. Для кваліфікованих працівників з технічною освітою і досвідом роботи, включаючи токарів і інженерів, США пропонують привабливі перспективи розвитку бізнесу і кар’єрного росту.

Важливою складовою успішного працевлаштування в цій сфері є підтвердження своєї освіти і навичок. Крім того, важливу роль відіграє добре володіння англійською мовою, особливо технічною лексикою, так як технічна англійська вимагає спеціальних знань.

Зарплати можуть змінюватися в залежності від посади. Некваліфіковані виробничі працівники можуть заробляти 30 000 доларів на рік і більше. При цьому інженери і фахівці з технічною освітою мають набагато більш значний дохід. Наприклад, інженери можуть розраховувати на річний заробіток від 75 000 доларів і вище, залежно від досвіду та спеціалізації.

Для багатьох мігрантів виробничий сектор є відмінною можливістю почати бізнес в США і забезпечити свої сім’ї стабільним доходом.

IT-фахівці

США — оазис для фахівців в області інформаційних технологій. Цей стратегічно важливий сектор економіки США може стати привабливим місцем для роботи мігрантів з України. Єгор Левченко стверджує, що можливості для розробників, дизайнерів, співробітників колл-центру та інших IT-фахівців американської індустрії інформаційних технологій дуже привабливі.

Заробіток в IT-сфері в США є одним з найпривабливіших. Розробники програмного забезпечення, наприклад, можуть розраховувати на річний дохід, починаючи з $70 000, що становить майже $6 000 на місяць до вирахування податків. Досвідчені та висококваліфіковані фахівці, такі як адміністратори баз даних, тімліди та ІТ-архітектори, можуть заробляти більше $100 000 на рік. Це запорука фінансової незалежності і стабільності, Але навіть найкращі фахівці мають всі шанси на професійне зростання.

Більшість українських ІТ-спеціалістів вже володіють англійською мовою та мають досвід роботи з американськими замовниками, навіть перебуваючи вдома. Це дозволяє їм істотно спростити процес адаптації в новій країні. Поєднання високих заробітків і професійних можливостей, а також досить проста адаптація роблять американський IT-сектор привабливим варіантом для українських мігрантів, які прагнуть розпочати нову главу у своїй кар’єрі та житті в США.

Залиште свій коментар