Росія готує «фізичні атаки» проти Заходу – спецслужба Британії

Росія готує «фізичні атаки» проти Заходу – спецслужба Британії

Центр урядового зв’язку Великої Британії вважає, що Москва прагне піти далі, ніж просто атаки в кіберпросторі.Росія готує «фізичні атаки» проти Заходу, в той час як представники британської та американської розвідки розкрили подвійну загрозу, що виходить від Москви й Пекіна.

Про це заявила директорка Центру урядового зв’язку Великої Британії (GCHQ) Енн Кіст-Батлер на конференції CyberUK в Бірмінгемі, передає The Telegraph.Кіст-Батлер, призначена торік на посаду керівника спецслужби, що відповідає за ведення радіоелектронної розвідки та забезпечення захисту інформації органів уряду й армії, у своїй першій великій промові підкреслила безпосередню загрозу з боку Кремля і «епохальний» ризик, який становить Китай для Британії та її союзників.

За словами Енн Кіст-Батлер, GCHQ вважає, що Москва прагне піти далі, ніж просто атаки в кіберпросторі.«У GCHQ все більше занепокоєні зростальними зв’язками між російськими спецслужбами й проксі-групами для проведення кібератак, а також підозрами у фізичному спостереженні й диверсійних операціях», – йдеться у повідомленні.

Кіст-Батлер наголосила, що Москва «виховує і надихає» групи кіберзловмисників, а «в деяких випадках, схоже, координує фізичні атаки проти Заходу». Наприклад, минулого тижня британцеві було пред’явлено звинувачення у підпалі будівлі в Лондоні, і прокуратура звинуватила його в роботі на російську ПВК «Вагнер».

У ході виступу на конференції, очільниця GCHQ зазначила, що «Путін не відмовився від своєї максималістської мети – підкорити населення України». Вона додала, що підтримка Києва з боку Великої Британії залишається «непохитною».

Попри загрозу з боку Росії, яка зростає, Кіст-Батлер зауважила, що Китай становить неабияку небезпеку для Британії, представляючи «справжній і зростаючий кібернетичний ризик для Сполученого Королівства».

Залиште свій коментар