Помре кожен третій: Комаровський висловився про проблему онкохворих в Україні

Помре кожен третій: Комаровський висловився про проблему онкохворих в Україні

Доктор Євген Комаровський висловився про проблему доступу онкохворих в Україні до знеболюючих наркотичних препаратів, через що люди з раком змушені терпіти серйозні муки. При цьому відомий педіатр і ведучий звернув увагу, що в країні фіксуються високі показники смертності від онкології.Про це доктор Комаровський розповів в ефірі програми «Перші» на каналі «Україна 24».

Також лікар вищої категорії закликав керівництво держави вирішити гостру проблему і легалізувати наркотичні препарати в медичних цілях.«Звертаюся до вас, українці, повторюю вже вдесяте — кожен третій з вас, хто мене чує, помре від раку. Ну, така блін статистика!» — емоційно висловився Комаровський.

Педіатр додав, що деякі типи ракових захворювань змушують людей терпіти дуже сильні болі.«І не кожному пощастить захворіти на рак легенів, який не болить. І ось отримаєте метастази й будете кричати від болю, принижуватися, лежати в муках і випрошувати ампулу або таблетку наркотику», — сказав він.

Однак тема доступу до наркотиків для онкохворих «не вирішена за 30 років незалежної країни».

Тому, вважає доктор Комаровський, президент повинен узгодити ситуацію з Мін’юстом, МВС та МОЗ, і «вирішити це питання раз і назавжди».

«Тому що той факт, що в онкохворих проблеми з доступом до наркотиків… тобто у підлітків немає таких проблем, вони по дзвіночку закладку отримають поруч зі школою, через 5 хвилин. А у людей похилого віку проблема, і вона невідкладна», — наголошує педіатр.

Залиште свій коментар