Очікується «війна» циклонів: синоптики дали прогноз погоди на лютий в Україні

Очікується «війна» циклонів: синоптики дали прогноз погоди на лютий в Україні

Погода в Україні в лютому буде такою ж мінливою, як і в січні. Синоптики прогнозують низку періодів потепління й похолодання. І все ж екстремальних температур вони не обіцяють.У першій декаді лютого за погоду в країні битиметься відразу кілька циклонів. Буде і дощ, і мокрий сніг.

Детальніше в тому, на яку погоду слід чекати в лютому, розбирався OBOZREVATEL.Екстремальних морозів у лютому не буде.

Лютий розпочнеться з «нормальної зими»

Синоптик Українського гідрометцентру Роман Мурмило повідомив OBOZREVATEL, що перші два дні лютого будуть порівняно холодними й «мокрими». «1 лютого, в понеділок, очікується дощ і мокрий сніг та посилення вітру. 2 числа опади можуть зберігатися на північному сході», – уточнив він.Як пояснив синоптик, це буде пов’язано з виходом південного циклону: «Він не буде таким небезпечним, як попередній, 27 січня, але погодні умови все одно погіршаться».

З 2 лютого настане період спокійної й теплої погоди. «Приблизно до 7 лютого погода буде порівняно спокійною. Температура вдень очікується вище від 0 градусів, а вночі нижче ніж 0, але на півдні і сході може бути невеликий плюс», – розповів Мурмило.

«Не жарко, просто позитивна температура вдень і переважно негативна вночі», – резюмував він. І додав, що цей прогноз загалом актуальний для всієї території України.

Як пояснив синоптик, потеплінням це можна було б назвати, якби повітря прогрівалося до +8… +10 градусів. «А так це просто нормальна зима, коли нестійкий сніговий покрив, різкі вторгнення тепла й холоду».

Синоптик спрогнозував, що загалом перша декада лютого «буде теплою і з невеликими опадами у вигляді дощу й мокрого снігу, які не будуть охоплювати великі частини території України».

Погода в лютому буде мінливою.

Над Україною відбудеться війна циклонів

Завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова повідомила OBOZREVATEL, що температура в лютому буде і підвищуватися, і знижуватися, але в межах першої декади варто очікувати похолодання.

Водночас над територією України будуть «битися» відразу кілька циклонів. «Циклон, який іде з півдня, буде основою. Він прагне потрапити до тих циклонів, які на півночі, і зміщуватиметься в тому напрямку. Водночас у його тил заходить область дуже холодного повітря, і воно буде повертатися до нас», – пояснила синоптикиня.

За її словами, погодні «події» в першій декаді лютого будуть пов’язані саме з цими процесами.

Зокрема, «не буде такого серйозного похолодання, як було попереднє, але сніговий покрив посилюється». «У Києві снігу не так багато, а на решті території країни, на півдні південний циклон дав дуже багато снігу», – уточнила вона.

У кінці першої декади очікується «гарне потепління», потім знову незначне похолодання. «То тепло, то холод, але вони не будуть екстремальними», – пообіцяла синоптикиня.

«Ми говоримо, що зима – це коли середньодобова температура переходить через 0 градусів. У лютому температура буде неодноразово переходити через 0 до плюсової, але це не означає, що зима закінчилася. Такою нестійкою погода буде до кінця лютого», – підсумувала вона.

Залиште свій коментар