На Рівненщині священник УПЦ МП звинувачує родини загиблих у їхніх смертях і просуває російську пропаганду

На Рівненщині священник УПЦ МП звинувачує родини загиблих у їхніх смертях і просуває російську пропаганду

Священник УПЦ МП на Рівненщині відмовляється згадувати у молитвах та вшановувати полеглих захисників України. До того ж у смерті Героїв він звинувачує їхні родини.Також настоятель сільського храму зняв державний прапор із будівлі храму і розповідає вірянам про «братні» Росію та Білорусь. Про це повідомляє місцеве видання «Район. Сарни».

За даними видання, у селі Кам’янка, що на Рівненщині, набирає обертів скандал довкола рішення більшості вірян про перехід сільської парафії до Православної церкви України та спротиву місцевого священника від УПЦ МП та його нечисленних прихильників волі громади.«У селі Кам’янка більшість парафіян вирішили перейти до Православної церкви України та здійснили реєстрацію статуту громади у новій редакції, що дозволяє їй користуватись Свято-Михайлівським храмом. Проте окремі парафіяни Української православної церкви ніяк не змиряться з таким рішенням більшості та, бувши вірними священникам Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ, продовжують створювати конфліктні ситуації, незважаючи ні на що», – пише видання.

З посиланням на свідчення місцевих видання повідомило, що настоятель храму села Кам’янка Іван Хильчук з УПЦ МП відмовляється віддавати шану та згадувати в молитвах полеглих українських Героїв і при цьому заявляє родинам загиблих, що саме вони винні у смерті захисників.Також, пише видання, він зняв державний прапор із будівлі храму та неоднозначно висловлювався про військову агресію Росії проти України. Такі ж наративи останній доводить і своїм парафіянам.

«Ось слова парафіянки Євгенії Драганчук, мешканки села Кам’янка: «Три сестри України, Білорусь та Росія, дружні народи, все пов’язано, все так добре було», — наче у випуску російських пропагандистських телеканалів. Таку діяльність проводять священники УПЦ з благословіння митрополита Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ Анатолія, доносячи парафіянам російські пропагандистські тези», – підкреслили журналісти.

 

 

Залиште свій коментар