На Київщині мешканку знищеної окупантами хати поселили до будинку, власник якого перебрався до Росії

На Київщині мешканку знищеної окупантами хати поселили до будинку, власник якого перебрався до Росії

Репарація в дії.Після деокупації села Рудницьке, що на Київщині, виявилося: десятки хат пошкоджені. Міняти вікна та ремонтувати дахи взялися благодійні організації — як українські, так і іноземні.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.За роботами стежать господарі. Багато зробили своїми силами. А що ззовні допомога прийшла разом зі снігом, то, як кажуть, дарованому коневі в зуби не заглядають.

Село російська війська окупували в березні. Стояли майже місяць. Коли загарбників вигнали з Київщини, то в селі нарахували понад шість десятків будинків пошкоджених, а сім узагалі зруйнованих.Свою історію окупації кореспондентам ТСН розповіла Софія Іванівна. Вона стоїть у чужому одязі і на чужому ґанку. До цієї хати її поселили тимчасово. Господар — дуже далекий родич, і живе в Росії.

«У нього навіть дозвіл просили, щоб впустив пожити. Він впустив її. Просили, щоб оформити субсидії. Щоб вислав документи. Він – ні», – кажуть односельці.

Старості, як решті селян, цікаво, чи той житель Росії наважиться приїхати до села. Після російських окупантів Рудницьке залишилося не тільки без осель, а й без школи.

Наразі будинки відновлюватимуть. Але йдеться лише про ремонт. Про повну відбудову – ні. Софії Іванівні ніхто нічого не обіцяє. А у неї одне бажання — дожити віку в своїй хаті.

«Щоб мене не виносили з чужої хати, а винесли зі своєї», – каже жінка.

Залиште свій коментар