Літаюче авто AirCar перелетіло між містами — перетворюється на літак за дві хвилини

Літаюче авто AirCar перелетіло між містами — перетворюється на літак за дві хвилини

Гібридний автомобіль-літак AirCar здійснив 35-хвилинний тестовий переліт між словацькими аеропортами у Нітрі та Братиславі.Він оснащений двигуном BMW й працює на звичайному бензиновому паливі.

Його розробник, професор Стефан Кляйн, стверджує, що він може пролетіти близько 1000 км на висоті 2500 м і вже має 40 годин нальоту.AirCar перетворюється з автомобіля на літак за дві хвилини 15 секунд. А вузькі крила складаються з боків транспортного засобу.

«Дуже приємно»

Модель-трансформер AirCar, що здатна вільно пересуватися дорогами й літати повітрям, здійснила свій перший політ з одного міста в інше.За кермом прототипу був сам розробник Стефан Кляйн. Він доїхав на авто до злітної смуги міжнародного аеропорту у словацькій Нітрі, де воно злетіло, і за 35 хвилин успішно приземлилося в аеропорту Братислави, а потім поїхав у центр міста.

За процесом спостерігали журналісти, яких спеціально запросили.

Кляйн описав отриманий досвід як «нормальний» і «дуже приємний».

У повітрі машина розвинула швидкість 170 км/год.

AirCar може перевозити двох людей, її максимальна вантажність — 200 кг.

На відміну від дронів-таксі, AirCar не може злітати й приземлятися вертикально і потребує злітно-посадкової смуги.

На ринок літаючих авто покладають великі надії та вважають потенційним рішенням проблеми навантаження сучасної транспортної інфраструктури.

AirCar outside airport

АВТОР ФОТО,KLEIN VISION

У 2019 році консалтингова компанія Morgan Stanley прогнозувала, що до 2040-го цей сектор коштуватиме 1,5 трильйона доларів.

А на галузевому заході у вівторок виконавчий директор Hyundai Motors Europe Майкл Коул назвав цю концепцію «частиною нашого майбутнього».

«Величезний ринок»

У Klein Vision повідомили, що на розробку й створення літаючого авто пішло близько двох років та «менш як два мільйони євро».

Антон Раджак, радник та інвестор Klein Vision, вважає: якщо компанія зможе зайняти хоча б частину світового ринку малих приватних літаків та повітряних таксі, вона буде надзвичайно успішною.

«Тільки у США щороку замовляють до 40 тисяч літаків. І якщо 5% з них ми замінимо на літаючі авто — то матимемо величезний ринок», — сказав він.

«Дійсно круто»

Стівен Райт, старший науковий співробітник у галузі авіоніки та літаків в університеті Західної Англії, назвав AirCar «дитям любові Bugatti Veyron і Cesna 172».

На його думку, у порівнянні з літаками авто не буде особливо гучним чи неекономічним з точки зору витрат на паливо.

«Мушу визнати, що це виглядає дійсно круто, але у мене сотня запитань до сертифікації», — каже Райт.

«Будь-хто може зробити літак, але фокус у тому, щоб зробити літак, який літатиме мільйон годин з людиною на борту і без пригод».

«Не можу дочекатися, коли побачу аркуш паперу, в якому сказано, що на ньому безпечно літати і його безпечно продавати».

Залиште свій коментар