Лікарі прогнозів не дають: у Львові рятують 7-річну дівчинку, в якої діагностували тяжку форму правця

Лікарі прогнозів не дають: у Львові рятують 7-річну дівчинку, в якої діагностували тяжку форму правця

Дівчина заразилась правцем, коли впала з велосипеду та зламала руку.У медикаментозному сні і на апараті штучної вентиляції легень. Лікарі львівського Охматдиту рятують семирічну дівчинку, в якої діагностували правець. Причому, тяжку його форму, коли в організм потрапило багато інфекції. Дитина у реанімації, у неї сильні судоми, від прогнозів медики поки що утримуються.

Про це 16 липня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.Семирічна Ліліана їхала на велосипеді і впала на землю. Відкритий перелом руки не віщував великої біди, але через тиждень дитину почало судомити

«Дитину почало судомити, ми думали, що болить зламана ручка. Дитина не спала, так що раз більше, що раз більше», — каже мама пацієнтки Марта Ковальська.Коли донька почала відмовлятися від їжі, батьки звернулися до медиків. Ті не сумнівалися — це симптоми гострої і небезпечної інфекційної хвороби, тож одразу госпіталізували і вкололи протиправцевий імуноглобулін.

«Імовірними вхідними воротами для інфекції є місце перелому руки. Інфекція потрапила туди, імовірно з землі чи трави», — каже дитячий анестезіолог лікарні Охматдит Ярема Безніско.

Нині дівчинка в реанімації, у медикаментозному сні, на апараті штучного дихання.

«Прогнози зараз давати важко, оскільки стан дитини тяжкий. Судоми утримуються і наростають. Скорочуються одночасно всі м’язи тіла, вона вигинається, ну по суті стає дугою, мостиком. Це буває при важких формах правця, що є у цієї дитини», — каже дитячий анестезіолог лікарні Охматдит Ярема Безніско.

Щеплення від правця слід колоти у 2, 4, 6, 18 місяців далі у 6 і 16 років. У дорослому віці — кожні 10 років. І дотримуватися календаря щеплень дуже важливо, кажуть медики.

У семирічної Ліліана мало бути вже 5 доз вакцини, натомість вона має лише одну, яку вкололи в рік.

«Коли нас кликали на щеплення, ми були, бо лікарка була хороша, пильнувала, кожного місяця приходила, але от чи не було, я вже не пам’ятаю. Наступне щеплення мало бути в 6 років, вона сказала коронавірус, поки що треба почекати, бо нікого в селі не щепили, чекали», — каже мама пацієнтки Марта Ковальська.

«Якщо вакцинація недороблена, недостатня кількість доз, то якась залишкова кількість антитіл є, але їх є недостатньо для того щоби при зустрічі зі збудником дати відсіч цій хворобі», — каже головна інфекціоністка Львівщини Наталія Тімко.

На Львівщині цьогоріч це перший випадок інфікування правцем. Перед тим дитину вдалося врятувати у 2019 році

«Запущений каскад патологічної дії цього токсину на організм може приводити до того, що 40 відсотків всіх випадків можуть бути летальними. Зупиняється дихання», — каже головна інфекціоністка Львівщини Наталія Тімко.

Спори правця є скрізь і навіть через найменше поранення, наприклад побите коліно можна інфікуватися. І якщо у вас немає щеплення — треба негайно отримати екстрену профілактику правця. Ліліані її не зробили, бо було вже пізно, адже спершу мама казала, що усі вакцини у дитини є.

Залиште свій коментар