Коли в Україну прийде весна: прогнози синоптиків

Коли в Україну прийде весна: прогнози синоптиків

Цьогорічний лютий виявився досить теплим, а значить, весну не доведеться довго чекати. У багатьох регіонах уже розтав сніговий покрив, а синоптики зробили свій «весняний прогноз».Як розповів у Facebook начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, протягом останніх років лютий став досить теплим місяцем. Як свідчать багаторічні дані, середня дата початку весни – 2 березня.

Україна поступово переходить у новий, невластивий для неї клімат.

Він також нагадав, що за останні 30 років найпізніша весна спостерігалася у 2013 році – 30 березня. А ось найраніша прийшла 22 січня 2002 року. Синоптик наголосив, що за цей час майже в половині випадків весни були ранніми, з випередженням середніх термінів на 1,5-3 тижні.Із ним погоджується кліматологиня, провідна наукова співробітниця Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України Світлана Бойченко. Вона також зазначила, що весна в Україні цього року настане раніше за календарні терміни. Фахівчиня пов’язує зміни із загальносвітовими тенденціями.

Весна цього року розпочнеться раптово, без переходів та непостійності.

Ба більше, вона зазначила, що нова пора року прийде на територію нашої країни «різко».Фахівчиня наголосила, що ця тенденція обіцяє Україні опади протягом усього року. Вона також попередила, що літом може бути багато дощів.

А ось харківський бабак Тимка III спрогнозував, що весна прийде за розкладом і вона буде «досить нестабільною», що обіцяє різкі перепади температур.

Зазначимо, що весняна погода спостерігається вже з середини лютого. За прогнозом Укргідрометцентру, у четвер, 17 лютого, також на похолодання чекати не варто.

Прогноз погоди на 17 лютого.

Температура вдень підніметься максимум до +14 (на Миколаївщині). Навіть уночі стовпчики термометрів опустяться нижче нуля лише у двох областях – Донецькій та Луганській. Там прогнозують 1 градус морозу.

2002 року весна прийшла в Україну 22 січня.
Залиште свій коментар