Гігантська злоякісна пухлина витіснила легені 2-річної Ніколь: дитині потрібна негайна допомога

Гігантська злоякісна пухлина витіснила легені 2-річної Ніколь: дитині потрібна негайна допомога

Дівчинку готові прийняти в іспанській лікарні.Лікарі, побачивши рентгенівські знімки 2-річної Ніколь Данкової, повідомили батькам, що будь вона старшою – це був би смертельний вирок, але наявність такого важкого діагнозу у дівчинки не проявлялась зовсім, поки стан не став критичним.

«До двох років вона жодного разу не хворіла, поки в березні 2021 все почалося з нежитю, який перейшов у кашель, і через 3 тижні після перших симптомів, 29 березня Ніколь потрапила до реанімації з діагнозом — Бактеріальна пневмонія. Її серце було зміщено вправо і легкі були наповнені гноєм приблизно на 70-80%. Під час бактеріальної пневмонії, у пацієнта повинна бути температура до 40 градусів, лейкоцити в аналізі крові багаторазово повинні перевищувати норму, і ще низка показань, але у Ніколь цього всього не було, і впродовж  трьох тижнів від моменту появи перших симптомів, крім кашлю і нежиті, жодних інших скарг, не було. Її звичайний стан і ввів в оману не лише нас як батьків, але і надалі всіх лікарів», — розповідає батько дівчинки Євген.Процес стиснув легені дівчинки, що їх майже не було видно, до всього ж це вплинуло і на розміщення серця. «На рентгенівських знімках добре видно стан її легень і проглядаються тіні серця. Лікарі сказали, що  з такими знімками у повнолітньої людини, не було б шансів вижити. Своєючергою вони пояснювали, що у дітей компенсаторні можливості непередбачувані, і діти з такими ситуація дають раду», — додає чоловік.

  

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Nicole Dankova (@evgeniydankov)

Дитина провела в лікарні кілька тижнів, і пневмонію вдалося здолати, проте за кілька тижнів виявилось, що легеня дитини не розкрилась, стан якраз ще більш погіршився. «На рентгензнімках стан грудної клітки мав ще страшніший вигляд, ніж у березні. Нас як батьків і лікарів вражало те, що організм Ніколь дуже адаптовано і досить спокійно почувався з такими страшними знімками. В результаті знову реанімація, знову дренування легень, викачали близько 380 мл рідини», — пригадує з болем батько дівчинки.

Далі лікарі почали шукати причини, що спричиняють у дитини такі стани і не могли повірити у можливість того, що показали результати дослідження. Менш ніж за місяць у дитини виросла величезна пухлина, яка займала майже всю грудну клітку крихітки, органи середостіння були значно зміщені вправо, серце було перекручене.

«У цей момент ми зрозуміли, що в Одесі нам вже не зможуть допомогти, треба забрати нашу дівчинку до Києва, так як її стан з кожним днем ​​погіршувався, їй ставало складніше дихати, вона вже близько місяця дихала одним легким на той момент, і лікарі почали підозрювати найстрашніше, що може бути — онкологію. 17 травня ми дісталися до Інституту Раку в Києві, за два дні успішно пройшла операція з повного видалення пухлини, з плевральної порожнини лівої легені. Оскільки стан Ніколь був критичним, операція була вимушеним заходом і єдиним шансом на життя», — констатує батько дівчинки.

Критична операція для дитини була успішною. «Така пухлина, як у нашої дівчинки, вважається неоперабельною, в подібних випадках спочатку за допомогою хіміотерапії в комбінації з променевою терапією намагаються зменшити розмір пухлини і тільки після цього лікарі йдуть на операцію, оскільки компресія в грудної клітки надмірна, і небезпечно навіть вводити анестезію, оскільки всі м’язи організму розслаблюються, і це може привести до незворотного пошкодження життєво важливих органів грудної клітки, не кажучи вже про значно зміщене серце, не можна видалити пухлину повністю, і прибрати компресію в один момент, оскільки серце повинно поступово, безпечно повертатися в своє початкове положення. Перед операцією лікарі нас готували до того, що ампутація легко буде неминучою, оскільки понад місяць ліва легеня тотально була стиснутою, і ймовірність того, що воно ще в робочому стані — надзвичайно низька. Однак, щойно видалили пухлину, легеня одразу почала розкриватися, наша улюблена дівчинка змогла пережити цю важку операцію, що для нас було великою перемогою і моментом неспівмірного щастя», — розповідає батько.

Та виявилось, що це випробування для дівчинки ще не фінальне, адже дослідження пухлини показало, що вона злоякісна.  «Знову ми зіткнулися з тим, що лікарі і лабораторії ніяк не могли поставити точний діагноз, так як вид пухлини — ембріональна рабдоміосаркома, не може утворитись з легені, цей вид пухлини зростає з м’язових тканин, яких в легені просто немає», — у відчаї каже Євген.

Навіть попри це дитині почали проводити курс хіміотерапії. А поки приватна лабораторія досліджувала пухлину, щоб остаточно дізнатись, з чим мають справу, був поставлений діагноз — плевропульмональна бластома (тип III). «Консиліум у складі найкращих дитячих онкологів України, абсолютно погодився з результатом лабораторії. На запитання про те, чому були такі труднощі з постановкою діагнозу, мені була дана відповідь, що це захворювання надзвичайно рідкісне і наш випадок другий в Україні за весь час», — додає чоловік.

Батьки вирішили зв’язатись із лікарями, які мають більше досвіду в лікуванні таких видів пухлин. Іспанські медики готові взяти дівчинку на лікування, але ціна їхніх послуг становить кілька сотень тисяч євро.

«За успішне лікування нашої улюбленої і єдиної донечки готові поборотися, але нам необхідна фінансова підтримка для поїздки на лікування за кордон. Просимо у вас підтримки і будь-якого виду допомоги, який можливий», — просить чоловік.

Реквізити для допомоги:

ПРИВАТБАНК

5169 3600 1078 1536 ГРН

UA433052990000026206903456343 (IBAN)

5169 3600 1078 1551 EUR

UA553052990000026205903456355 (IBAN)

5169 3600 1078 1544 USD

UA273052990000026200903456350 (IBAN)

Данкова Катерина Валентинівна (мама)

Dankova Kateryna

МОНОБАНК

4441 1144 5309 9739 ГРН

Данков Євген Красимирович (тато)

Залиште свій коментар