COVID-19 скорочує життя на рік: епідеміолог попередила про патології у тих, хто перехворів

COVID-19 скорочує життя на рік: епідеміолог попередила про патології у тих, хто перехворів

У деяких пацієнтів після одужання від коронавірусу може знижуватися тривалість життя, а також внаслідок перенесеної хвороби формуватися певні патології.Про це заявила завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету Наталія Виноград в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Епідеміолог також прокоментувала статистичні дані про високий рівень смертності в Україні та пояснила ситуацію з переводом багатьох медичних ланок саме на боротьбу з COVID-19, в той час, як через карантинні правила були відстрочені інші планові операції.«Вже у світі сьогодні підраховано, що внаслідок перенесеного COVID у старших людей скорочується тривалість життя, якщо вони виживають, щонайменше на 1 рік. Це вже сьогодні доведено за перший рік пандемії. А що буде далі — ніхто не знає. Хто знає, що буде з тими людьми, хто переніс COVID, яка патологія буде формуватися?.. І вони теж нам додадуть ту смертність, — розповіла Виноград.

Також вона допускає, що українці, які виїжджали на заробітки до Європи, могли по поверненню додому на зимові свята привезти в країну нові штами коронавірусної хвороби, в тому числі й британський варіант вірусу.Експерт звернула увагу, що під час пандемії діють закони епідеміології, коли після проникнення нового збудника в популяцію вірус, аби «вижити», змінює свої особливості.

Епідеміолог також розповіла, що в Україні діти останнім часом стали більш важко переносити COVID-19.

Залиште свій коментар