Це диво: у Каховському водосховищі щосили вирує життя, – The Guardian

Це диво: у Каховському водосховищі щосили вирує життя, – The Guardian

В українське Каховське водосховище, осушене російським ударом по дамбі ГЕС, повертається життя, пише The Guardian.



“Те, що тут сталося, – це диво. Деякі саджанці вже досягають 4-метрової висоти. Такого більше немає ніде на планеті. Навіть Амазонка не наблизиться до цього, – зазначив еколог Вадим Манюк. – Існує велика конкуренція за воду. Дерева, які виживуть, дозріють через 50 чи 60 років: спочатку верба, а потім такі породи, як дуби. У нас буде чарівний ліс”.

Зазначається, що вже через пару місяців після удару тут з’явилися перші зелені паростки.

“Я був там у серпні минулого року. Воно вже було яскраво-зеленим. Я був у шоці, в хорошому сенсі. Раніше тут було багато води. Люди мало цим користувалися. Тепер це місце захопливе і повне життя”, – додав еколог.



Зазначається, що річка Дніпро взяла колишнє русло, і в ній знову з’явилася риба, яку не бачили вісім десятиліть, зокрема осетер і оселедець.

Начальник відділу охорони природи національного заповідника “Хортиця” Михайло Муленко заявив, що соціально-економічним ударом після підриву Каховської ГЕС стала втрата води для місцевих жителів. Але при цьому він додав, що водойма була шкідливою для природи, і тепер “є шанс використати те, що сталося, для змін”.



Зазначається, що на території колишнього водосховища процвітає біорізноманіття, виник ланцюжок ставків і лагун, зарослих очеретом.

За словами Муленка, нова екосистема збільшила чисельність жовточеревих жаб, жаб і водяних змій. Над поверхнею води носяться піщані ластівки, а у верхівках дерев пищать плямисті мухоловки, приваблені рясними комахами. Крім того, нещодавно там помітили рудих качок і канадських гусей. Також на острові мешкає невелика популяція козулі та плямистого оленя.

“У якомусь сенсі це диво. Нічого подібного в Європі більше немає”, – погодився Муленко.

Залиште свій коментар