🙏l4 травня — Радонuця, одuн з особлuвuх помuнальнuх днів у році. Що сьогодні категорuчно заборонено робuтu. Подробuці в пеpшому коментаpі👇

🙏l4 травня — Радонuця, одuн з особлuвuх помuнальнuх днів у році. Що сьогодні категорuчно заборонено робuтu. Подробuці в пеpшому коментаpі👇

В цей день поминають покійних.Цього року християни східного обряду відзначають Радоницю 14 травня. Це день поминання покійних. У християнському календарі він завжди випадає на вівторок, тобто на дев’ятий день після Великодня. У народі його також називають Проводи або Гробки.

В цей день прийнято ходити на цвинтар та відвідувати могили покійних родичів. Також на Радоницю традиційно служать першу після Великодня заупокійну літургію. Можна подати записки з іменами померлих, щоб їх зачитали у церкві.Не зважаючи на свято, у багатьох областях України традиційно покійних поминають у суботу чи неділю перед Радоницею. Також варто пам’ятати, що Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, тому варто бути обережними під час відвідування кладовища.

Що не можна робити на Радоницю

В цей день діють заборони, яких варто дотримуватися.Не можна шуміти на цвинтарі – голосно говорити і сміятися або ж бурхливо висловлювати свою скорботу.

Не можна приносити на цвинтарі їжу та алкоголь та влаштовувати там застілля.

Не можна хреститися, дивлячись на пам’ятник з фотографією. Традиція хреститися на цвинтарях сягає корінням у часи, коли замість пам’ятників встановлювали хрести. Дивлячись на них, було прийнято хреститися.

Також є повір’я, що не можна озиратися, йдучи з цвинтаря. Вважається, що так можна забрати душу померлого з собою.

Залиште свій коментар